Tartu Tamme Gümnaasium

Õpilastööd

Õpilastööd

Tartu Tamme Gümnaasiumi uurimistööde ja praktiliste tööde ehk UPT viited:

Varasemate aastate tööd

2022/23 tööd (Vajalik Tamme Gümnaasiumi konto)
2021/22 tööd (Vajalik Tamme Gümnaasiumi konto)
2020/21 tööd (Vajalik Tamme Gümnaasiumi konto)
2019/20 tööd (Vajalik Tamme Gümnaasiumi konto)
2018/19 tööd (Vajalik Tamme Gümnaasiumi konto)
2017/18 tööd (Vajalik Tamme Gümnaasiumi konto)
2016/17 tööd (Vajalik Tamme Gümnaasiumi konto)
2015/16 tööd (Vajalik Tamme Gümnaasiumi konto)
2014/15 tööd (Tamme Kooli serveris)
2013/14 tööd (Tamme Kooli serveris)
2012/13 tööd (Tamme Kooli serveris)


Juhendaja

Töö liik
Õpilane Teema Teema selgitus
Aleksandr KirpuPraktiline töö10. klasside ja 11. klasside laboritööde kogumiku koostamineEelnevatel aastatel on õpilased seda kogumikku proovinud koostada, aga töö ei ole õnnestunud.
Selle kogumiku loomisega annab töö autor suure panuse edaspidisteks laboritööde õnnestumisteks.
On vaja luua selge struktuur ja kujundada kogu töö ühtseks tervikuks.
Aly ValvasPraktiline tööRando Soodla2023/24 Kooliürituste plakatite kujundamineKooliüritustele plakatite kujundamine
Maret KuuraPraktiline töö6. klasside kunstikonkursi korraldamine.Õpilane otsib žüriiliikmed, korraldab tööde hindamise, koostab näitusele plakati, otsib võimalusel sponsoreid ning paneb üles õpilastööde näituse.
Aly ValvasUurimistööJako VäliAI-de uuriminetehisintellektide valdkonnas erinevate AI-de uurimine
Agnes VaskPraktiline tööUku Mart TähnasAiatraktori järelkäru ehitamine
Mathias MõttusPraktiline tööRalf PuhkAjaloo-teemaline veebileht kooli puute-ekraanilInteraktiivne veebileht video, pildi, animatsiooni- ja tekstisisuga
Agnes VaskPraktiline tööAksel TafenauAlalisvoolugeneraatori ehitamine
Piibe LeigerPraktiline tööArvustuse kirjutamine uudisteoseleÕpilane kirjutab arvustuse uudisteose (ilmunud 2014 - 2024) kohta ja esitab selle arvustustevõistlusele.
Inga DunderdalePraktiline tööErik Tõnn RastArvuti animatsioonPraktiline töö õpilase valitud teemal.
Aly ValvasPraktiline tööErik AljasArvutimängu loomine Roblox Studio’s
Aly ValvasPraktiline tööKaspar KutterArvutimängu loomineGame Jam jaoks loodav mäng Unityga
Aly ValvasPraktiline tööMartin SibulArvutimängu loomineprogrammeerimise õppimine läbi mängu loomise
Hans Hubert SamsPraktiline tööJan-Erik KärnerArvutimängu tegemineÕpilane arendab arvutimängu. Täpsem info selgub.
Hans Hubert SamsPraktiline tööPirlet PaasArvutimängu tegemineÕpilane teeb iseseisvalt arvutimängu. Täpsem info selgub hiljem.
Geio Heil
Martin Luik
Praktiline tööTõnis MugraBMX treeningudBMX'i treeningute tegurid ettevalmistuseks Euroopa Meistrivõistlusteks.
Liina RaudvassarPraktiline tööLiisbeth RosensteinBahai usundi programm TTG valikkursuses
Maarika MõtsPraktiline tööFranz Steven SaarmBowlingu võistluse läbiviimine
Margit KullUurimistööKsenija LarinaDiabeet
Kaija-Liisa JaadlaUurimistööLiisa HuntDieeditrendidPopulaarsete dieeditrendide (keto, paleo, ovo/lakto/vegan, IF jms) praktiseerimine TTG õpilaste seas. Mida ja millistel eesmärkidel?
Hans Hubert SamsPraktiline tööHans Kristjan Kittus
Karmo Karlis
Drooni ehitaminePraktilise töö eesmärk on ehitada töötav puldiga juhitav droon.
Aleksandr KirpuPraktiline tööAngela Johanna HopfeldtEeterlike õlide ja sellega küünalde valmistamineLeida võimalusi eeterlike õlide saamiseks, küünlavormi valmistamine ja seejärel lõhnaküünla valmistamine.
Tauno PaltsPraktiline tööEnda valitud tarkvara/riistvara loomineSobivad erinevad tarkvara/riistvara loomisega seotud teemad.
Tauno PaltsPraktiline tööEnda valitud tarkvara/riistvara loomineSobivad erinevad tarkvara/riistvara loomisega seotud teemad.
Tauno PaltsPraktiline tööEnda valitud tarkvara/riistvara loomineSobivad erinevad tarkvara/riistvara loomisega seotud teemad.
Tauno PaltsPraktiline tööEnda valitud tarkvara/riistvara loomineSobivad erinevad tarkvara/riistvara loomisega seotud teemad.
Tauno PaltsPraktiline tööEnda valitud tarkvara/riistvara loomineSobivad erinevad tarkvara/riistvara loomisega seotud teemad.
Heily SoosaarUurimistööHanna VahtraEri põlvkondade kogemused ravimtaimede kasutamisel
Maarika MõtsPraktiline tööHannali-Hayleen Reinsoo
Keidi Raissar
Ettevõtlushäkaton TTG ja VOCO õpilastele
Liina NagelPraktiline tööEvalotta ZačekFotograafia (õpilase teema)Täpsustub
Eveli RaudlaPraktiline tööEndrik JürgensonFüüsika õpetamine põhikoolisÕpilane valib 2-3 ainetundi hõlmava teema põhikooli füüsika õppekavast, töötab selle põhjalikult läbi, loob vajalikud õppematerjalid (loengukonspektid, töölehed, demokatsed, praktilised tööd jne) ning viib tunnid läbi.
Eveli RaudlaPraktiline tööFüüsika õppevideote loomine (grupitöö)Õpilased valivad ühe gümnaasiumi füüsika teemavaldkonna ning loovad sinna 3-4 sisukat ja praktilise suunitlusega õppevideot.
Hans Hubert SamsPraktiline tööFüüsikateemalise katseseadme ehitamineÕpilane valmistab katseseadme, mis demonstreerib mingisugust füüsikateemalist nähtust. Valdkonna ja nähtuse võib ise valida. Õpilane kirjutab juurde ka juhendi, mis selgitab katseseadme tööpõhimõtet ja nähtuse tausta (umbes samamoodi nagu Ahhaa keskuse eksponaatidel).
Leili JärvsooUurimistööRomet PeetsGMO-de plussid ja ohudÕpilane uurib, kus ja milleks muundatakse organisme geneetiliselt, millised eetilised probleemid sellega võivad tekkida ja kui teadlikud on meie kooli õpilased GM toiduainetest.
Liina RaudvassarUurimistööGümnaasiumi kohustuslikus kirjanduses religioossed teemadÕpilane valib gümnaasiumi kohuslikust kirjanduses mõned teosed ja analüüsib neid lähtuvalt küsimusest, kuivõrd on teose sisu seotud religioonipõhise temaatikaga. Töö ideeks on avada valitud teoste sisu religiooniga seotud tausta. Eeldab töö autorilt huvi ja pühendumist - tuleb lugeda valitud teoseid põhjalikult ning olla valmis sümbolkeele ning varjatud motiivide esiletoomiseks.
Maret KuuraPraktiline tööOskar MartsooGümnaasiumiõpilastele viktoriini/mälumängu korraldamine.Õpilane korraldab gümnaasiumiõpilastele viktoriini/mälumängu. Võib toimuda veebis. Õpilane koostab küsimused. Leiab lahenduse tööde parandamisele. Otsib võimalusel sponsorid. Reklaamib üritust.
Urmas Tokko
Anne Menert
UurimistööKarl-Erik Krillo
Syed Jawan Hassan
Haruldaste metallide (nt V) mikrobioloogiline leostamine graptoliitargilliidist (diktüoneemakildast)Koostöös TÜ MRI ja Chemicumiga. Töö juba käib (2022/2023) - mikroobide külvimeetodite õppimine, külvamine, kasvatamine; agriliidi purustamine ja steriilimine ja lõpuks leostamiskatsed ning lahustesse mikroobide poolt eraldatud metallide kontsentratsiooni määramine.
Mathias MõttusPraktiline tööAdele Tasa
Kristian Kliimask
Helitehniline teenindamine Tartu Tamme Gümnaasiumis 2023/24 õppeaastal
Piibe LeigerPraktiline tööLara LiivakHollandi keele õpetamine
Aly ValvasPraktiline tööMikk-Marcus ReidolfIT-ga seotud teema
Liina RaudvassarUurimistööJano BettlerIda ja Lääne konflikt USA ja Hiina näitelFookusesse võetakse valik konfliktijuhtumeid erinevate maade ajaloost, kus konflikt on seotud religiooniga. Autor avab probleemi olemuse eriliselt keskendudes religioossele analüüsile
Arnika AadusooPraktiline tööCarolin Hunt
Elis Vozijan
Jaglpalliklubi FC Elva sünnipäevaürituse korraldamine
Katrin RoodlaUurimistööJooks. Kolme jooksmisest kirjutatud raamatu võrdlusTöös võrreldakse kolme raamatut: Janek Oblikas "Rabajooksust alastimaratonini. Miks on täna hea päev jooksmiseks?", Haruki Murakami "Millest ma räägin, kui ma räägin jooksmisest", Jean Echenoz "Jooks".
Katrin RoodlaPraktiline tööMarkus-Erik KöstJutustuse kirjutamine
Arnika Aadusoo
Julia Siimberg
Praktiline tööSara-Maia LiivKaitseliidu võistluse korraldamine Kodutütardele ja Noorkotkastele
Maarika MõtsPraktiline tööLaur OrasKardi ehitamine
Helle-Mari MärtsonPraktiline tööArabella Hellisto
Kristiine Kiviste
Kasvuhoone kooli
Agnes VaskPraktiline tööKarl-Kasper GrosbergKaugjuhitava mudellennuki ehitamine
Tiiu Lääniste
Tiina Tuhkur
Praktiline tööAnette RüütliKirivöö kudumine telgedelÕpilane koob telgedel kirivöö. Uurib valitud kihelkonna vööde kohta infot.
Helle-Mari MärtsonUurimistööHelena Meeri PuksonKirjaniku loomingu võrdlev analüüstäpsustub, esialgne soov autoriks valida Emily Henry
Heily SoosaarPraktiline tööKadri KapsiKodavere kihelkonna rahvariideseeliku ja vöö tegemine
Tiiu LäänistePraktiline tööEliise-Mariaane PulkKoerakuudi valmistamineEhitusjääkidest varjupaigale koerakuudi valmistamine. Loomade varjupaiga vabatahtliku panus.
Mait SamuelPraktiline tööDiane PajuKorraldamine - sündmuste, päevade, ürituste, ainetundideKorraldada mõni kultuuripäev või sündmus nt võõrkeelte, õnnelikkuse päev vms. Humanitaarainealast üritust/võistlust (mälumängu turniir jpm). Või viia läbi ainetunde (psühholoogiat, inglise keelt, filosoofiat vms) mõnes teises koolis või ka meie omas.
Urmas Tokko
Erik Abner, TÜ, geenivaramu
UurimistööSiim TilgaKronotüüp vs lühinägelikkus.Geenivaramu esialgsete andmete järgi leitud võimaliku seose uurimine lühinägelikkuse ja magama mineku aja/une kestuse vahel.
Liina RaudvassarUurimistööKui valmis on TTG erinevatesse usurühmadesse kuuluvate õpilaste vastuvõtmiseks?Eesti on sekulaarne riik - meil ei ole riigikirikut ning kõigil kodanikel on südametunnistuse vabadus (valida religioon või olla religioonita). Ometi elab riigis märkimisväärne protsent inimesi, kes on seotud mõne usuliikumisega. Mõned usuliikumised on oma tavades väga printsipiaalsed. Näiteks ei tohi judaistid ja muslimid tarbida toiduks sealiha ning krishnaiidid ei enamik budiste ja hinduiste ei söö üldse liha. Muslimid vajavad võimalust kindlatel kellaaegadel palvetada jne. Uurimustöö hüpoteesiks on, et TTG saabub mitmesuguste uskkondade õpilasi, kellel on oma usust lähtuvad nõuded kooli sisekorrale. Töö sisuks on anda ülevaade kas ja kuivõrd hästi TTG oleks valmis nende õpilaste kaasamiseks. Muu hulgas hõlmab töö intervjuude läbiviimist isikutega, kes on pädevad püstitatud küsimustele vastama. Küsitletakse ka TTG õpilasi - kuivõrd nad oleksid valmis enda keskel nägema kaasõpilasi, kelle praktiline usuelu on avalikkuses nähtav.
Maret KuuraPraktiline tööKätriin KabinKunstiline loometööÕpilane loob juhendajaga kokkuleppeliselt kunstilise projekti. Teema täpsustub.
Maarika MõtsPraktiline tööKarolina KliimaskKunstiteema - maalimine
Helgi SuurmetsPraktiline tööKunstitöö( muinasjutu/luulekogu illustreerimine)Õpilane teeb lemmikkunstniku loomingust inspireeritult vähemalt kolm maali
Liina RaudvassarUurimistööLea NovikovLadina keele mõju inglise keeleleTöö toob esile ladina keele mõjutused kaasaegsele inglise keelele. Tulipunktis on sõnad ja väljendid, mille sisu seostub lubatud ja lubamatu piiriga, sünsusetu tähendusega. Valik lähtub töö autori suvast ent on varustatud akadeemiliselt pädevate selgitustega. Töö tervik pakub hea tõestuse ladina keele jätkuvast mõjust euroopa keel(t)ele täna.
Hans Hubert SamsUurimistööSilver NõgolsLameda Maa liikumise ja teooriate analüüs
Katrin TikkoPraktiline tööLiesoonLiesoonireeglite uurimine. Välja selgitamine, kui palju prantsuse keele õpilased liesooni kasutavad. Harjutuste koostamine ja 10 klassi õpilastele tunni läbi viimine.
Merit LuikUurimistööHendrik TiiratsLiikumise seos õppeedukusega
Maret KuuraPraktiline tööLisette Johanna ArmolikLoodusmaalide maalimineÕpilane maalib loodusvaateid vastavalt teemale ja stiilile. Täpsustub.
Mait SamuelPraktiline tööKristi Kasemaa
Siim Savik
Loome - Podcasti, luuletuste, lühijuttude, muusika, videote loomineTegemist on sisuloomega õpilase enda valitud teemal. Nt podcast spordi/hariduse/hobide/kultuuri jne kohta, luulekoostamine või kogu väljaandmine sh ka räppluule, žanripõhine lühijuttude kirjutamine, muusika tegemine, videote/sketšide lidistamine jne. Kõige meelsamini juhendan tööd, mis õpilasele/tele ise huvi pakub.
Mait SamuelPraktiline tööOskar PõderLoome - Podcasti, luuletuste, lühijuttude, muusika, videote loomineTegemist on sisuloomega õpilase enda valitud teemal. Nt podcast spordi/hariduse/hobide/kultuuri jne kohta, luulekoostamine või kogu väljaandmine sh ka räppluule, žanripõhine lühijuttude kirjutamine, muusika tegemine, videote/sketšide lidistamine jne. Kõige meelsamini juhendan tööd, mis õpilasele/tele ise huvi pakub.
Mait SamuelPraktiline tööTaisi KutsarLoome - Podcasti, luuletuste, lühijuttude, muusika, videote loomineTegemist on sisuloomega õpilase enda valitud teemal. Nt podcast spordi/hariduse/hobide/kultuuri jne kohta, luulekoostamine või kogu väljaandmine sh ka räppluule, žanripõhine lühijuttude kirjutamine, muusika tegemine, videote/sketšide lidistamine jne. Kõige meelsamini juhendan tööd, mis õpilasele/tele ise huvi pakub.
Heily SoosaarPraktiline tööMaria AviLoovtöö vanaema elust
Piibe LeigerPraktiline tööLuule- või novellikogu koostamineÕpilane koostab oma loomingust kogumiku.
Katrin RoodlaPraktiline töö
Mairo Savioja
Luulekogu koostamine
Hans Hubert SamsPraktiline tööAnnabel JürjensonMakettplaadil arvuti ehtamineÕpilane ehitab makettplaadile 8-bit arhitektuuriga arvuti.
Katrin RoodlaUurimistööMehis Heinsaare proosaloomingu tegevuspaikade kaardistamineUuritakse, mis paigus toimub M. Heinsaare proosatekstide tegevus, mis piirkonnad on sagedamini esindatud jne. Vastavad kohad kantakse Eesti kaardile. Töö eeldab M. Heinsaare proosatekstide läbilugemist.
Hans Hubert SamsPraktiline tööErik Georg NõmmeMiniatuurse kaugjuhitava allveelaeva ehitamine
Marika NikitkinaPraktiline tööIndrek TammMinu vana-vanaisa eluluguVana-vanaisa eluloo digitaliseerimine ja raamatuna väljaandmine.
Helgi SuurmetsPraktiline tööAngelika AlliksaarMinu vanaema/vanaisa eluluguUurida oma vanaema /vanaisa elu-olu sünnist kuni.....
Leili JärvsooPraktiline tööKaur Robert LehtmetsMootorratta värvimine ja modifitseerimineÕpilane teeb sõidukorda remontivajava ja iluvigadega mootorratta.
Mathias MõttusPraktiline tööKristian KõivastikMuusika arvamise veebirakenduse loomine Django abil
Heily SoosaarPraktiline tööStella SeimMuusikali "Alice Imedemaal" loomeprotsessis osalemine ja selle analüüsTeema täpsustub
Mait SamuelPraktiline tööHenri SoidlaMööblieseme loome
Katrin Tikko
Mairo Orav
Praktiline tööAgo TamangNoorkotka rühma laager
Hans Hubert SamsPraktiline tööValter ÕepaNutikas malelaudÕpilane ehitab Raspberry Pi baasil nutika malelaua, mis suudab tuvastada tehtud liigutusi ja neid salvestada.
Aivar MeldreUurimistööTõnn Kaarel TõnissooOma teemaKoostöös Maaülikooli taimekasvatuse töörühmaga
Katrin TikkoPraktiline tööAlina HadijevaOptilised efektid (illusioonid) kunstis.Arcimboldo, Dalí, Escher, Magritte + õpilase enda teosed. Õpilase kunstitööd võiks valmida juba suvel.
Sirje SummelPraktiline tööMarkus Zimmermann
Sander Järv
Orienteerumisvõistluse korraldamineKooli ümbruses orienteerumisvõistluse korraldamine.
Eveli RaudlaUurimistööDmitri DesjatnikovPerekonnaliikmete metsavendlusega seotud mälestuste talletamine
Liina RaudvassarPraktiline tööPiiblilood ja kujutav kunstVäga paljud kujutava kunsti taiesed on seotud Piibli lugude sündmustikuga. Inimene, kes ei tunne Piibli sisu, jääb hätta väga paljude kuulsate kunstitööde mõistmisel. Uurimistöö sisuks on selgitada, kui mõistetavad on TTG õpilastele valitud kunstitööde sisu; samuti, kuivõrd tuntakse neid piiblilugusid, mis on kajastatud antud kunstitöödes.
Mait SamuelUurimistööAlice TšekanovaPsühholoogia ja käitumisteaduste juhendatavad teemadVaimne tervis ning sellega seonduvad kitsaskohad (mured, negatiivne vs positiivne). Nt. kuidas parendada psüühilist tervis, kuidas toime tulla stressiga, millised on õpilaste oskused ärevuse, depressiooni, stressiga toimetulekul, kuidas leida motivatsiooni ja hoida ennast motiveerituna jpm. Reklaami/värvi psühholoogia jpm. Teemasid on palju, seega kõige meelsamini juhendaks tööd, mis paelub ka õpilast.
Liina NagelUurimistööPsühholoogia valdkonnast töö (õpilase valitud teema)Täpsustub (sotsiaal või meditsiin)
Anita AgabušUurimistööDaniel JeremejevPsühholoogiaga seonduvad teemadNt enesehinnang, stress, läbipõlemine, ärevus, ainealane enesetõhusus, subjektiivne heaolu vm õpilast huvitav aspekt psühholoogiast.. Töös võib leida ka seoseid erinevate tegurite vahel.
Urmas Tokko
Erik Abner, TÜ, geenivaramu
UurimistööLaura LuppaPäriliku soodumusega haiguse geneetiline analüüsArvutipõhine töö avalike geeniandmetega, 1-2 haiguse geneetilise tagapõhja uurimine.
Svetlana GoidinaPraktiline tööPõgenemistuba matemaatika õppimiseks.Paaristöö.
Mathias MõttusPraktiline tööMikk ReinkubjasPõgenemistubade juhtsüsteemi "Flow Control Pro" loomine
Urmas TokkoUurimistööHeliisa AasaPõhja- ja Baltimaade rahvustoitude tervislikkuse ja kalorsuse analüüsRahvustoitude väljaselgitamine (lühiküsitlus vastava riigi elanikelt), seejärel toitude analüüs: kalorsus, toitainete sisaldus, vitamiinid...).
Maret KuuraPraktiline tööAnette Apuhtin
Liisa Punnison
Raamatu kirjutamine ja illustreeriminePaaristöö. Üks õpilane kirjutab loo, teine illustreerib.
Maarika MõtsPraktiline tööMathias ManderRahatarkuse teemaPraktiline või uurimus selgub hiljem
Külli Kalamees-PaniPraktiline tööRaja pargi elustik (puud ja loomad)Juhendajaga võtta ühendust kohe nüüd juunis või äärmisel juhul augusti lõpus. Võib olla nii üksik kui paaristöö.
Aleksandr KirpuPraktiline tööRobolahingul osalemine 2024 või 2025Roboti ehitamine, seadistamine ja võistlusel osalemine. Iseseisev töö.
Geio HeilPraktiline tööAndreas TruijaRühmatreeningud
Maarika MõtsPraktiline tööMirtel PruulmannSkaudilaager
Maarika MõtsPraktiline tööMeribel RohtlaSporditeema - akrobaatika
Maarika MõtsPraktiline tööGrete KrausSporditeema
Margit KullUurimistööOskar AksjonovSpordivigastusedTTG õpilaste spordivaigastused
Marko KuuraPraktiline tööLisette TammsaluSugupuu uuriminePraktiline töö, mille eesmärk on enda sugupuu koostamine.
Heily SoosaarPraktiline tööSandra VahermetsSuguvõsa juurte uurimine ja lugude talletamine
Kai ParmanUurimistööSuguvõsa uurimine
Kai ParmanUurimistööReno TihaneSuguvõsa uurimine
Tanel LiiraPraktiline tööSuvegiid Tartu Ülikooli Tartu observatooriumisKäesoleva praktilise töö teemaks on kosmoseteaduse populariseerimine, olles 2023. a suvel giid Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis, Tõraveres. Giiditöö toimub töögraafiku alusel, mille giidid ise suve alguses koostavad. Giiditöö on tasutatud ja giididega sõlmitakse käsundusleping. Korraga on tööl 2 giidi. Tartu observatooriumi suure teleskoobi torn on kõigile huvilistele avatud N-L kell 11-17.
Anne LindePraktiline tööSõnastiku koostamine
Aivar MeldreUurimistööAdeliis Karro
Johanna Meus
TTG elurikkuse ala loomine ja kureerimineTTG Keskkonnasõbralikkuse -ja Säästlikkuse Initsiatiiv lõi aprillikuus (2023) TTG elurikkuse ala, mida ja millel kasvavaid organisme hakkame edaspidi jälgima.
Aleksandr KirpuPraktiline tööTTG keemia kursuste videoloengute parendamineOlemasolevate keemia kursuste videoloengute kaasajastamine.
Ühtse ja põneva formaadi loomine.
Materjali loomine ja kokku lõikamine.
Asjatundliku retsensendi leidmine.
GRUPITÖÖ 2-3 inimest.
Aivar MeldreUurimistööMerilin KõsterTTG mikroorganismide kaardistamine ja pildistamine
Aleksandr KirpuPraktiline tööTTG teadusteatri loomine ja sellega esinemine kooli üritustelStsenaariumi loomine. Katsete loomine. Enda ja publiku ohutus.
Grupitöö 2-3 õpilasele.
Katrin TikkoPraktiline tööTaimede joonistamine.Taimede joonistamine botaanikaaias. Georgia O’Keefe teostest inspireeritud lillemaalid.
Õpilase kunstitööd võiks valmida juba suvel.
Aivar MeldreUurimistööMikk KiiselTaimede kasvatamisega seotud eksperiment
Agnes VaskUurimistööKenno PlatonovTamme Gümnaasiumi kümnendate klasside õpilaste füüsika õppemeetodite kasutuse mõju jõu mõistelise testi sooritamiseleKoostab küsitluse õppemeetodite kohta ja võrdleb küsitluse andmeid õpilaste sooritusega jõu mõistelise testi lahendamisel
Liina NagelPraktiline tööTamme Lehe toimetuses töö
Mathias MõttusPraktiline tööElisabet Peterson
Marie Sulbi
Tamme TV töö korraldamine 2023/24 õppeaastal
Hans Hubert SamsPraktiline tööBrendt Maleva
Karel Kask
Tarkvara ja/või riistvara projektTöö lõpuks peaks valmima mingisugune lahendus/programm/rakendus/seade, mis täidab mingit ülesannet või lahendab mingit probleemi. Teema või probleem on õpilase enda valida.
Minu endal poolt oleks sellised teemad/valdkonnad:
Arduino või Raspberry Pi baasil roboti või muu seadme ehitamine; veebirakendus, mis aitab kaasa mingi aine õppimisele; igapäeva elu rutiinsete tegevuse automatiseerimine; masinnägemise ja pilditöötluse kasutamine (OpenCV); makettplaadil arvuti ehitamine.
Heily SoosaarPraktiline tööJanette-Liis PikasTartu Jakobi Mäe Teatristuudio Talvelava ürituse korraldamine
Arnika AadusooPraktiline tööHelis Undrest
Kseniia Galat
Tartu Tamme Gümnaasiumi jõulupeo korraldamine 2023/2024 õppeaastal
Arnika AadusooPraktiline tööEmma Ubaleht
Helena Reintamm
Maarja Paidre
Tartu Tamme Gümnaasiumi kooliaktuste korraldamine 2023/2024 õppeaastalKorraldada novembris kooli sünnipäevaaktus, veebruaris Eesti Vabariigi aastapäeva aktus ning aprillis viimase koolikella aktus.
Arnika AadusooPraktiline tööTartu Tamme Gümnaasiumi kooliraadio juhtimine 2023/2024 õppeaastalRaadiomeeskonna juhtimine, koosolekute juhtimine, arutelude algatamine, tööplaani loomine, raadioprogrammide loomine, tagasiside küsimine, kooliraadio sotsiaalmeedia haldamine.
Marko KuuraUurimistööVictoria VaaterTegevusuurimus treening- ja toitumiskava elluviimise teemalTegevusuurimus (inglise k. action research), mille puhul eksperimentaalse meetodiga uurija tegutseb aktiivselt mingi nähtuse (või tingimuste) tekitamiseks ning samal ajal jälgib võimalikult täpselt seda, mis edasi juhtub, kui teha midagi teatud kindlal viisil.
Liina RaudvassarUurimistööTehisintellekti võimekus vastata eksistentsialistlikele küsimusteleTehisintellekti (TI) puhu küsitakse, kuivõrd suudab ta vastata eksistentsialistlikele küsimustele: kes ma olen, kust ma tulen, mis on elu mõte, miks on maailmas kurjus, kas Jumal on olemas jne On teada, et noored vahel eelistavad nn raskete teemade puhul inimesele TI -d. Kuivõrd kehtib see TTG õpilaste kohta, sellele annab kogutud empiirikale tuginev õpilastöö vastuse.
Aleksandr KirpuPraktiline tööTehnosuunda tutvustavad videodÕpetajal on suur hulk "musta" materjali 11te klassi (2022a) praktikanädalast.
Lisaks tuleb jäädvustada veel mõned tegevused tehnosuuna suunaaites. Praktilise töö tulemusena võiks valmida mitu erinevat (erineva pikkusega) ja lööva sisuga tehnosuunda tutvustavat videot.
Margit KullPraktiline tööAnneli Likk
Milena Startšenko
Terviseedenduslik ettekanne põhikooli õpilastele e-sigaretistÕpilased viivad läbi terviseedendusliku teematunni e-sigarettidest.
Margit KullUurimistööRasmus KivariToidulisandid
Merit LuikUurimistööKetlin KuznetsovaToimetulek raskete klientidega klienditeeninduses
Margit KullPraktiline tööLiisa HuntToitumine - teema täpne pealkiri selgumisel
Merit LuikPraktiline tööLisett SaareTourette'i sündroomÕpilaste teadlikkust ja kogemusi kirjeldav uurimus
Merit LuikPraktiline tööMihkel UlstTraumakogemusega inimese toetamine - infomaterjali koostamineÕpilastele materjali koostamine
Tanel Liira
Mari Allik
Praktiline tööTÜ Tartu observatooriumi kosmostehnoloogia laborite katsetamise tarkvara parendamine ja edasiarendamineTÜ Tartu observatooriumi kosmostehnoloogia laborite satelliitide testimise tarkvara parendamine. Töö käigus tutvutakse laborite võimalustega testida satelliite, seejärel analüüsitakse olemasolevat tarkvara ja võimalusel asutakse seda arendama, programmeerima. Tööl on kooliväline juhendaja. Töö teema võib töö käigus muutuda.
Aleksandr KirpuPraktiline tööTäisautomaatse kasvusüsteemi loomine toataimedele, lilleamplitele ja idude kasvatamiseks.Õpilasel peab olema loovtehniline oskus kasutada erinevaid insenertehnilisi lahendusi. Peab olema vastava teema vastu ka isiklik huvi.
Peab oskama programmeerida Ardunio süsteemi.
Liina RaudvassarUurimistööUsuõpetus ja/või usundiõpetus100 aastat tagasi toimus noores Eesti Vabariigis esimene rahvahääletus. See toimus kooli usuõpetuse teemal. Riigijuhid olid kooli programmist usuõpetuse välja jätnud, kristlikud poliitikud polnud sellega aga rahul. Ka arvestatav hulk kodanikest protesteeris usuõpetuse likvideerimise vastu. Korraldati rahvahääletus ning rahva soovil usuõpetus jõudis kooli tagasi. Eesti taasiseseisvumisel tõusis kooli usuõpetuse teema taas keskmesse. Oli neid, kes soovisid aine naasmist kooli, ja neid, kes selle vastu olid. Palju poleemikat on tekitanud ka aine nimetus: kas usu- või usundiõpetus? Milline oli usuga seotud õppeaine 100 a tagasi ja milline on see tänapäeva koolis Eestis ja Euroopas, sellele annaks antud õpilastöö vastuse.
Mathias MõttusPraktiline tööReesi-Mari HaljasorgUue veebilehe loomine Caravan Grupp OÜ-le
Anita AgabušPraktiline tööEliise JõrasVaimse tervise stendTeisel korrusel geograafia klassi vastas oleva stendi täitmine psühholoogia või vaimse tervise teemaliste materjalidega õppeaasta jooksul.
Anita AgabušPraktiline tööAnnabel Juuriste
Carina-Stella Hurt
Vaimse tervise teemalise ettevõtmise korraldamineEttevõtmine võib olla korraldatud nii meie koolis kui ka väljaspool, nii kogu koolile või siis kindlale klassile suunatud tegevused.
Mathias MõttusPraktiline tööKaur Jürgenson
Mairold Kurg
Valgustehniline teenindamine Tartu Tamme Gümnaasiumis 2023/24 õppeaastal
Helgi SuurmetsPraktiline tööMeelis JõesaarVanaegse kirstu taastamineÕpilane taastab vanaaegse rõivakirstu
Heily SoosaarPraktiline tööAaro PõderVanema põlvkonna mälestuste talletamine
Mathias MõttusPraktiline tööMartin HurtVeebilehe "Sinuveod.ee" loomine
Mathias MõttusPraktiline tööKristiina AnnukVeebilehe loomine (taimekaitse, mullad)
Mathias MõttusPraktiline tööElise VõroVeebileht venna ettevõttele
Geio HeilPraktiline tööRasmus Mihkel LõppVibulaskmineTutvustavad tunnid vibulaskmisest.
Inga DunderdaleUurimistööVigade paranduse interaktsiooni vormid võõrkeeletunnisTöö autor peab uurima, millist vigade parandamise interaktsiooni vormi gümnaasiumi võõrkeeletunnis kõige enam esineb. Uurimismeetodina on vestlusanalüüs (Conversation Analysis)
Helle-Mari MärtsonUurimistööGettrin KullVihakõnest
Helle-Mari MärtsonPraktiline tööIlona Kasjanovakimono õmblemine
Helle-Mari MärtsonPraktiline tööAaron Kristofer Tootsmaleturniiri korraldamine
Helle-Mari MärtsonUurimistööLiisa Haugmuusikažanri tutvustamine
Aly ValvasPraktiline tööAnnabel Kivimurdrenoveerimine/ehitusSauna renoveerimine või garaaži ehitus
Helle-Mari MärtsonPraktiline tööGreete Säreseinamaalingu tegemine
Helle-Mari MärtsonUurimistööEllu-Marii Vahtervandenõuteooriad
Anita AgabušUurimistööBirgit RämsomÄrevus (või enesehinnang) ja selle seosed erinevate teguritega
Katrin TikkoPraktiline tööÕpilase enda pakutud põnev teema.Erinevad kultuuri, keele, kunsti, spordi, meisterdamise jmt seotud tööd.
Svetlana GoidinaPraktiline tööÕpilase enda pakutud teema.Kui sul on midagi huvitavat mõttes, olen abiks.
Mait SamuelPraktiline tööÕpilase enda pakutud teema
Mait SamuelUurimistööÕpilase enda pakutud teema
Aleksandr KirpuPraktiline tööRainer AitÕpilase enda teemaTeema täpsustub, aga see on seotud tanki maketi ja selle ümber maastiku ja olukorra loomisega.
Aivar MeldreUurimistööÕpilase pakutud teemaOlen valmis juhendama õpilaste tõid, mis on seotud ravimtaimede või -seente, toidulisandite jm "teadusliku taustakontrolliga". Võib olla ka nt jõuspordi või muusikaga (eekõige kitarrimäng) seotud teema.
Kaja OrasUurimistööMarko Uku Tõdu MadiÕpilase pakutud teemaUurimus mõnel õpilast huvitaval teemal, kus kogutakse ja analüüsitakse andmeid. Andmed võib koguda ankeetküsitlusena, intervjuudena, vaatluse teel jne.
Inga DunderdaleUurimistööMarten-Jakob RistmägiÕpilase valitud teemaUurimistöö õpilase valitud teemal.
Kaija-Liisa JaadlaPraktiline tööÕpilase valitud teemaTeema, millega seoses soovib õpilane teha praktilise töö.
Kaija-Liisa JaadlaUurimistööKirke JuurikasÕpilase valitud teemaPsühholoogiaalane teema.
Kaja OrasUurimistööJanis LensmentÕpilase valitud teemaUurimistöö või praktiline töö õpilase valitud teemal.
Tiiu LäänistePraktiline tööÕpilase valitud teemaTeema, mis on seotud käsitööga või restaureerimisega. Tööga kaasneb ka metoodilise materjali või juhendite tegemine.
Maarika MõtsPraktiline tööDoris Märss
Elis Kivisild
Vanessa Viitkin
Õpilasfirma nr 1
Maarika MõtsPraktiline tööMarta Selge
Säde Reet Posti
Õpilasfirma nr 2
Maarika MõtsPraktiline tööKatarina Post
Madli Mets
Maria Sule
Õpilasfirma nr 3
Maarika MõtsPraktiline tööLaura Kübarsepp
Melani Muro
Siim Oskar Liivla
Õpilasfirma nr 4
Maarika MõtsPraktiline tööMarkus Kairo Salumets
Meeli Org
Miriam-Gerlin Kakko
Õpilasfirma nr 5
Anita AgabušUurimistööKetriin-Anett KõõraÕpilaste läbipõlemine
Geio HeilPraktiline tööLiisa Viilukas
Liisbet Suik
Ööjooks
Tanel LiiraUurimistööÜlevaade Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi teadustegevusestTartu observatooriumis tehakse kosmosteteadust astronoomias, kaugseires ja kosmosetehnoloogia valdkondades. Teadlasi on ca 100. Millega nad igapäevaselt tegelevad?
Agnes VaskUurimistööõpilase enda pakutud teema