Konkursid ja projektid

ulakass

Kirjandusvõistlus Ulakass – rohkem infot lehel http://tammegymnaasium.ee/ulakass/


Veebipõhiste õppematerjalide konkurss “Kirjandusraal 2018” on mõeldud 8.-12. kl õpilastele. Seda korraldavad Nõo Reaalgümnaasium ja Tartu Tamme Gümnaasium koostöös Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega. Õpilaskonkursi juhendiga saab tutvuda siin.


 

logo_erasmus_plus_oige

Käesoleval õppeaastal algab rahvusvaheline koolide koostööprojekt Contemporary Literacy in Contemporary Kids (C.L.I.C.K.), mille koordinaatoriks on Tartu Tamme Gümnaasium ning partneriteks 10iCampus Taanist, CFPIMM Portugalist, C.E. Rivas Luna Hispaaniast, Colegiul Tehnic Mihai Bacescu Rumeeniast ja Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi Türgist. Projekt kestab kaks aastat. Täpsem info Erasmus+ programmist, TTG esimesest õpetajate õpirändeprojektist ning käesolevast rahvusvahelisest koolide koostööprojektist saab lugeda siit.


Nordplus_Junior_RGB_EN (1)

Nordplus Junori rahvusvaheline projekt “#C-YOU-2” alustab koostööd nelja riigi: Islandi, Rootsi, Taani ning Eesti koolide õpilaste vahel. Projekti eesmärkideks on leida lahendused, kuidas vähendada CO2 taset koolides ning uurida, kuidas erinevates riikides toimub looduskaitse, et lahendada CO2 probleeme kohalikul, riiklikul ning rahvusvahelisel tasandil. Projekti käigus tutvutakse ka erinevate keele- ja kultuurikeskkondadega. Programmi esimese etapi raames külastati Eestit, täpsemini Tartut ja meie Tartu Tamme Gümnaasiumi. Umbes 40 õpilast ja õpetajat Islandilt, Taanist ja Rootsist viibisid Tartus peaaegu nädala. Esimese etapi eesmärk oli õpilaste seas teadvustada, kuidas meie ise mõjutame ökoloogilist jalajälge läbi selle, kuidas meie koolid ja koolis olemine tõstab CO2 taset maailmas. Projektis osalevad Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilased, kes on aktiivsed ka Tartu loodusmajas. Kokku toimub neli õpilasvahetust. Sellel õppeaastal lähevad projektis osavõtjad veel Rootsi, Taani ja Islandile, et tutvuda sealse hariduskorralduse, keelekeskkonna ja looduskaitsealadega. Tartu Tamme Gümnaasiumi külaskäigust saab lugeda siit. Projekti tulemusena valmib õpilastel kodulehekülg.


Info sellel lehel täieneb jooksvalt.