Tartu Tamme Gümnaasium

Õpetajad Kreekas. Õppimine on katsetamine ja uurimine

Õpetajad Kreekas. Õppimine on katsetamine ja uurimine

22.-. 25. veebruaril viibisid Tartu Tamme gümnaasiumi õpetajad ja teaduskeskus AHHAA esindus projektiga „Boosting science education at school“ õppeseminaril Kreekas Larissas.

 

Neljapäevasel koolitusel tutvusid õpetajad ja teadusasutuste esindajad neljast riigist – Rumeeniast, Itaaliast, Kreekast ja Eestist – kohaliku haridussüsteemiga, töötasid rahvusvahelistes töörühmades loodusteaduste vallas välja ühel teemal õppetunni, koostasid katsete kaudu näitlikustavaid õppevideosid ning viisid läbi õppetunni Larissa muusikakallakuga üldhariduskoolis õpilastele vanuses 14-17 aastat.

 

Tartu Tamme gümnaasium osaleb alates 2018. aastast Erasmus+ projektis „Boosting Science Education in School“. Selle eesmärk on arendada rahvusvahelist koostööd teaduskeskuste ja erinevate riikide koolide vahel ning vaadelda, kuidas teadusvaldkondade õppimist ja õpetamist mujal rakendatakse. Parimad meetodid ning ideed kaasatakse igapäevasesse koolitöösse. Eestist osalevad projektis Tartu Tamme gümnaasium ja teaduskeskus AHHAA. Projekti käigus on toimunud seni viis õpirännet, neist kaks Rooma, üks Rumeeniasse, Eestisse ja Kreekasse.

 

Õppekäigul Kreekas osalesid õpetajad Mari-Liis Jaansalu, Nele Rosenberg ja Maiu Nurka.

 

Õppepäevast valmis lühike video: https://www.facebook.com/boostingscienceatschool/videos/382230382562940/

Uudise edastas õp. Maiu Nurka

Fotod (Mari-Liis Jaansalu, Nele Rosenberg ja Maiu Nurka)

Video sellest, kuidas me seenel käisime