Tartu Tamme Gümnaasium

Teadusvõistlusel kohtusid õpilased Eestist, Soomest ja Lätist

Teadusvõistlusel kohtusid õpilased Eestist, Soomest ja Lätist

Neljapäeval, 8. märtsil 2018 toimus Tartu Tamme gümnaasiumi kolmas teadusvõistlus „Nupp nokib“, milles osales kokku 13 võistkonda Eestist, Soomest ja Lätist (Tamme gümnaasiumist seitse võistkonda ning Jõgevamaa, Põlva, Valga, Võru riigigümnaasiumite, Riga Julgas Gimnazija ja Tampere Sammon Keskuslukio võistkonnad) .

Kahe tunni jooksul tuli õpilastel lahendada ülesandeid näiteks bioloogia, infotehnoloogia, matemaatika, tehnoloogia ja füüsika, meditsiini, loogika ning lingvistika vallast. Lõppülesandena demonstreerisid õpilased võistlusrajal etteantud vahenditest valmistatud ja disainitud elektriauto töötavust ja kiirust.

Rahvusvahelises mõõduvõtus tuli võit korraldajakooli õpilastele (Lauri Lopp 11.TE, Koit Reinkubjas 11.TE, Knuth Helekivi 11.TE, Märt Kuld 11.LO, Naomi Charlotta Andersson 11.ME). II koha saavutas Valga gümnaasiumi võistkond „Tiim 1000“ ning III koha Võru gümnaasiumi võistkond. Õnnitleme!

Lisaks väikestele auhindadele jäädvustatakse võitjate nimed spetsiaalselt „Nupp nokib“ võistluse jaoks Spark MakerLab’ist tellitud auhinnaplaadile.

 

Põhivõistluse kõrvale oli kaasatud ka ülejäänud kool, klassidel tuli kollektiivina koondada teadmised valitud teemadel ning koostada praktiline õppevideo.

Teadusvõistluse eesmärk oli pakkuda õpilastele proovilepanekut nii loogikal kui ka teadmistel põhinevate ülesannete lahendamisel ning arendada koostööd nii riigigümnaasiumite vahel kui koolidega naaberriikidest.

Ettevõtmist toetasid Tamme gümnaasium ja Erasmus+ projekt „Boosting Science education in school“ (https://tammegymnaasium.ee/boosting-science-education-school-projekt/), milles meie kool osaleb. Projekti eesmärk on arendada rahvusvahelist koostööd teaduskeskuste ja koolide vahel, vaadelda, kuidas erinevate teadusvaldkondade õppimist ja õpetamist rakendavad erinevad riigid, ning kaasata selle põhjal parimaid meetodeid ja ideid igapäevasesse koolitöösse. Projekti käigus on osalenud Tartu Tamme gümnaasiumi õpetajad seni näiteks õppekäigul Roomas ja Rumeenias.

Uudise edastasid õp Maiu Nurka ja Urmas Tokko

Fotod: õp Aleksandr Kirpu ja Urmas Tokko

Teadusvõistluse kohta saab lugeda artilklit Õhtulehest.

 

Video sellest, kuidas me seenel käisime