Tartu Tamme Gümnaasium

Loodusteadusi populariseeriva koostöökohtumise tulemusel valmis hariv õppepäev

Loodusteadusi populariseeriva koostöökohtumise tulemusel valmis hariv õppepäev

13.-16. oktoobril toimus koolis ja teaduskeskuses AHHAA projekti „Boosting science education at school“ õppeseminar. Külas oli paarkümmend õpetajat ja teaduskeskuste töötajat Itaaliast, Kreekast ja Rumeeniast.

Esimesel koostööpäeval tutvustasime külalistele oma kooli ja Eesti haridussüsteemi mitmesuguseid võimalusi: lisaks koolides toimuvale oli juttu ka nn mitteformaalsest haridusest – loodusmajadest, teaduskoolidest ja -laagridest, õpikodadest, MOOC-idest jms. Külalisi tervitas segakoor, kes hea kokkusattumuse tõttu just sel ajal koolimajas laululaagris oli. Tänu tublidele õpilastele saime külalistele näidata meie õpilaste väljatöötatud töötube erinevates valdkondades. Aitäh, et puhkepäeval kooli heaks tööle tulite! Õhtul läbisid külalised lühikese retke Valgesoo rabas Põlvamaal, tutvusid sedakaudu Eestile omase kooslusega ning proovisid teha lihtsamaid ökoloogilisi mõõtmisi.

Järgmised kaks päeva möödus teaduskeskuses AHHAA, kus meeskonnad tegid läbi katseid AHHAA tegevuskaartide järgi (mõned näited: http://ahhaa.ee/tegevuskaardid). Nii planeeriti teisipäevaks läbiviidavat tundi meie kooli õpilastele. Kuna projekti üheks tulemuseks igal kohtumisel erinevates projektiriikides on panna kokku õppevideod loodusteaduste teemadel, loodi üheskoos selle jaoks stsenaariume ning filmiti stseenid. Osa siiani valminud videotest on juba nähtaval projekti Facebooki-lehel. Lisaks tutvuti loomulikult AHHAA näitustega ja vaadati teadusteatri keemikute etendust.

Üldiselt näis igati, et külalised olid nii meie koolist ja koolimajast kui ka AHHAAst ja selle vingest majast sisse võetud. Ühtlasi külastati Eesti Rahva Muuseumi ning jalutati 11. klassi kultuurisuuna õpilaste harivate lugude saatel Tartu vanalinnas mööda olulisi ajaloolisi ja kultuurilisi ehitisi, monumente ja vaatamisväärsusi.

Viimasel kohtumispäeval viisid külalised ja ahhaakad meie 10.-11. klassidele läbi loodusteaduslike probleemide katselise lahendamisega ainetunni, pikas vahetunnis elati kaasa AHHAA teadusteatri etendusele kooli aatriumis.

Projekti järgmine õppekohtumine tuleb Larissas (Kreeka).

Väike ülevaatlik video esimesest päevast: https://www.facebook.com/boostingscienceatschool/videos/486775871731601/.

Uudise edastas õppesuundade juht ja bioloogiaõpetaja Urmas Tokko.

Video sellest, kuidas me seenel käisime