Tartu Tamme Gümnaasium

Erasmus+ kooliprojekti “May ICT be with you” kolmas õpilasvahetus Belgias

Erasmus+ kooliprojekti “May ICT be with you” kolmas õpilasvahetus Belgias

Maikuu viimastel päevadel toimus Belgia väikelinnas Sankt Vithis Erasmus+ projekti „May ICT be with you“ kolmas ja ühtlasi viimane õpilasvahetus. Meie kooli esindasid abituriendid Leiki-Maria Arroval, Richard Miikael Jaks, Laura Eva Helena Lehtmets, Ivika Lill, Hanna Helena Pool ja Sander Vaasma ning inglise keele õpetajad Inga Dunderdale ja Triin Lingiene. Kokku osales rahvusvahelises õpilaagris 24 õpilast ja kaheksa õpetajat Belgiast, Eestist, Hispaaniast ning Taanist.

Seekord pühenduti inimsuse ja demokraatiaga seotud teemadele ning laiendati teadmisi Euroopa Liidu ajaloo, institutsioonide, arengusuundade ja väärtuste kohta. Kustumatu mulje jättis tutvumine Euroopa ühendajana tuntud poliitikategelase Robert Schumani pärandiga ning rohket avastamisrõõmu pakkus ka hollandikeelse Flandria, prantsuskeelse Valloonia ja Ida Kantoonides asuva saksakeelse kommuuni ajalugu ning kultuur.

12 õppesessiooni sisaldasid õpitube, esitlusi, sportlikke tegevusi ja ajurünnakuid. Keeleõppe eesmärgil keskenduti Niall Johnsoni musta huumoriga vürtsitatud perefilmile „Suu lukku“, mis räägib saladustest ja kättemaksust, aga ka sellest, mis on elus tegelikult oluline. Keele abil uute teadmiste omandamiseks arutleti Euroopa tuleviku, demokraatia eri vormide ning filmikirjaoskuse teemadel. Samuti avanes osalejatel võimalus end proovile panna nii avalike esinejate kui uue veebisisu loojatena. Õpilasvahetuse tulemusel kirjutati valmis 24 filmiarvustust ning 48 temaatilist blogipostitust. Edukat rakendust leidis ka projekti kolmas e-õppevara kogumik.

„May ICT be with you“ on Erasmus+ programmi toel toimuv nutikas keeleprojekt, kus osaleb neli partnerkooli: C.E. Rivas Luna Hispaaniast, Maria-Goretti Sekundarschule Belgiast, 10i Campus Taanist ja Tamme gümnaasium Eestist. Projekti teemadeks on inimväärikus ja vabadus, humaansus ja demokraatia ning inimõigused ja õigusriik. Projekti sihiks on parandada osalejate keeleoskust filmi- ja väitluse- ning digipädevusi kombineeritud keeleõppe kaudu. Rohkem infot leiab siit.

Uudise ja fotod edastas õp Triin Lingiene

Video sellest, kuidas me seenel käisime