Tartu Tamme Gümnaasium

Draamaõpetuse töötuba tantsukunstist

Draamaõpetuse töötuba tantsukunstist

1. detsembril käis Sõltumatu Tantsu Lava koreograaf, tantsija ja tantsuõpetaja Evelyn Tuul (draamaõpetuse raames kutsutud külaline) tegemas 10. kultuuriklassile töötuba, mille teemadeks: kuidas ühiskondlik-poliitilised taustsüsteemid on läbi aegade mõjutanud tantsukunsti arengut? Kuidas on väljendunud ühiskondlik arusaam liigutuse ja kaasaegse tantsukunsti esteetikas? Millised olid teiste kunstidistsipliinide (muusika, film, visuaalkunst jmt) mõjud tantsule?

Õpilaste mõtteid töötoast:

1) Sain teada, et välismaal on täiesti tavaline see, et erivajadustega inimesed tantsivad kaasaegset tantsu. Huvitav oli proovimise teel õppida tantsuliigutusi. Videoid oli põnev vaadata ja ise liigutusi läbi proovida.

2) Avastasin enda jaoks, et tantsutehnikatel on nimetused ka koreograafide nimede järgi. Tantsutehnikates on põhimõttelised tehnikavõtted: hingamine, viibe, fookus, impulss, keharaskus jt. Mõnda neist proovisime ise järele. Muusika ja liigutused kokku andsid midagi erilist ja väga ilusat.

3) Mina sain teada moderntantsu loomisest ja kuidas see arenes. Loengus tutvustati erinevate moderntantsu loojate nimesid või kes seda levitasid. Juhendaja rääkis muutustest, mis toimusid moderntantsu tulekuga: hakati rohkem põrandal tantsima (ei gravitatsioonile), mis oli vastand balletile ja kasutati näoilmeid, et ennast rohkem väljendada. Moderntants mõeldigi välja, et oleks väljendusviise, milles saaksid osaleda igas suuruses ning pikkuses mehed ja naised (balletis oli ideaalkeha hästi peenike ja graatsiline keha).

4) Ma pole kunagi sellise teemaga loengus käinud ja teema ise oli väga kuulama kutsuv. Eriti positiivne oli see, et me ei pidanud ainult istuma ja kuulama, vaid saime ka ise end proovile panna ja loomingulist poolt kasutada. Saime ka ise sõna sekka öelda.

Uudise edastas 10. kultuuriklass (klassijuhataja õpetaja Liina Nagel)

Video sellest, kuidas me seenel käisime