Tartu Tamme Gümnaasium

Vaheaeg kevadises Berliinis

Vaheaeg kevadises Berliinis

Erinevalt Eestist on aprillilõpu Berliin roheline ning õitemeres. Just sellise ajahüppe tegid Tamme gümnaasiumi õpilased ja õpetajad 22. aprillist 26. aprillini. Bussireis läbis Baltimaid ning Poolat, endise Preisimaa tänapäevastest aladest jäi nägemata vaid praegu Venemaale kuuluv Kaliningradi oblast. Berliin on mitmekihiline linn – DDRi meelde tuletavast Alexanderplatzist üle jõe kõndides on kohe tunda mingit teistsugust ajavärelust, impeeriumi hõngu. Charlottenburgi linnaosa juugendmajade lõputuna näivas rägastikus kostub aga 20-30ndate džässmuusikat, kabareehelisid ning muretust. Kõige kiivamalt, arusaadavalt ka valuliselt on linnas varjatud Natsi-Saksamaa tõmmatud sügavaid haavu.

Põgus sissejuhatus Berliini päädis imeilusa ilma ning veelgi ilusama Potsdamiga: ühiselt külastati Sanssouci ja Cecilienhofi losse ning hingati sisse värsket kevadist Berliini-õhku – ikka seda, mis kätkeb erinevaid kaotatud ja kaotamata ajastuid ning tulevikku, mis paistab tulevat sama põnev, kui on olnud ajalugu.

Seda kõike nautisid 47 Tamme gümnaasiumi õpilast ning õpetajad Ingrid Urb, Ott Maidre ja Karl Pütsepp. Aitäh reisi korraldajatele ja eriti õp Ingrid Urbile, kelle väsimatu õhin ning töö on viinud ja viib loodetavasti ka edaspidi meie kooli õpilasi Saksamaale. Maale, mille erinevates kihistutes avastad iga kord jälle midagi uut ning mis kunagi ei väsi üllatamast!

Teksti autor: Karl Pütsepp;
Video autor: Ott Maidre
Lugu: Andreas Bourani – Auf uns”

Video sellest, kuidas me seenel käisime