Tartu Tamme Gümnaasium

TTG ja HTG ühine õpilasfirma kogub tuntust

TTG ja HTG ühine õpilasfirma kogub tuntust

Tamme Lehe septembrinumbrist saite lugeda 12TE kl õpilaste Arno Lehtsaare ning Indrek Haldma õpiasfirmast. Ka sel aastal on samast valdkonnast uudiseid. 11TE kl õpilane Karl-Erik Kirs on koos kolme trefneristiga loonud uue õpilasfrima – Bison.

1. Kes te olete?

Meie oleme neli aktiivset gümnasisti, kes arendavad välja firmat, mis toodab teklitele disainitud kotte. Kuna praegu oleme gümnasistid siis kasutame ära võimaluse osaleda Eesti õpilasfirmade konkurssil ning üritame jõuda välja konkurssile “Euroopa parim õpilasfirma”. Meie meeskonda kuuluvad Johannes Vallikivi (HTG-st; tootearendusjuht), Aleksandra Isabel Pillmann (HTG-st; kliendi- ja turundusjuht), Karl-Erik Kirs (TTG-st; IT-manager) ja Jürgen Jürgenson (HTG-st; CO ja finantsjuht). Lisaks teeme koostööd mitme modelleerija ning disaineriga.

2. Kuidas tekkis idee teklikoti loomiseks?

Tekkel on koolide, korporatsioonideja liitude tunnus, millega kaasnev sümboolika ning ajalugu on meile väga tähtis. Ka Treffneris on tekkel üheks kooli sümboliks, ent probleem oli tekli hoiustamises. Jõudsime lahenduseni, et seda polegi peale varna riputad või kapile tolmu koguma jätta. Ootsustasime luua tekli hoiustamiseks disainitud koti, mis saab asutuse tunnusmärgi.

Tekkel on koolide, korporatsioonide ja liitude tunnus, millega kaasnev sümboolika ning ajalugu on meile väga tähtis.

3. Mida teie toode endast kujutab?

Kott on tehtud tööstuslikust vildist, mis annab teklikotile kena välimuse ning veepidavuse. Kasutame innovaatilisi lahendusi: teklivormi saab ka välja võtta ning kasutada kotti igapäevaselt muul eesmärgil. Kuna teklit kantakse kuuluvustundest, siis oleme tulnud välja ideega, kuidas teklikoti tellija saaks kotil kasutada oma logo.

Meie õpilasfirma võitis Tartus toimunud pitchingu ehk müügikõne, kus tuli oma toode n-ö maha müüa. Esimese kohaga kaasnes 350 € ning samuti koht Ajujaht 2015 100 parima hulgas. Tööd oleme teinud juba umbes kümme kuud – turuuuringuid, tootearendust. Lõpptulemuseks soovime seda, et inimene kes meie koti endale soetab, saab taskukohase raha eest endale kvaliteetse toote, mis näeb välja lahe (ent soliidne) ning on vastupidav.

SOOVIME NEILE EDU NING EDUKAT ÄRITEGEVUST!

Vaata ka:

Ametlik kodulehekülg

Facebooki lehekülg

Küsitles Karl Pütsepp

Video sellest, kuidas me seenel käisime