Tartu Tamme Gümnaasium

Teadusvõistlus „Nupp nokib“ VII

Teadusvõistlus „Nupp nokib“ VII

8. veebruaril 2023 toimus Tamme gümnaasiumis taas nutikate õpilaste meeskondlik võistlus. Osalesid 5-liikmelised võistkonnad sõpruskoolidest (Jõgevamaa, Paide, Põlva, Riia Juglas, Valga ja Võru gümnaasiumid) ning 3 meie kooli võistkonda.
Võitis Jõgevamaa gümnaasiumi meeskond koosseisus Amanda Lõhmus, Robin Major, Doris Piik, Mattias Pihlak ja Osmo Lapin. Selle kooli meeskonna juhendajaks on juba aastaid õp Vello Mägi.
II kohale tuli ja üksnes 0,5 punktiga jäi võitjatest maha meie kooli võistkond koosseisus Oskar Austa, Ingmar Annus, Harald Jõgi, Oskar Kolk ja Rasmus Lodi.
III kohale tuli samuti meie kooli võistkond (võitjatest 3,5 punkti vähem), koosseisus Kerttu Lisette Kadajane, Loora Miia Külm, Kristi Liis Kind, Ada Laande ja Arto Reinik.

Kõiki tulemusi näeb alljärgnevalt tabelilt:

Traditsiooniliselt hõlmasid ülesanded kõiki meie kooli õppsuundade valdkondi, näiteks tuli leida metafoore kirjandustekstist; lahendada keemia ristsõna (sh tunda laborivahendeid); tunda maitseaineteks kasutatavaid taimeliike ja nende osi; tunda riike nende kontuurkaardi ja lippude järgi; osata teadusajaloo sündmusi ajaliselt reastada ja vastata nendega seotud loodusteaduslikele lisaküsimustele; nuputada lahendus matemaalise loogika abil; panna kokku elektroonikaskeem ja dekodeerida kuuldud morse-sõnum; osata anda esmaabi rabamatkal juhtunu puhul; ehitada etteantud asjadest-materjalidest reaktiivjõul otse liikuv auto; luua üle Wi-Fi Raspberry Pi’ga ühendus ja avada “seif”.
Palju õnne võitjatele! Suur tänu kõigile osalejatele – kel võimalik, tulge järgmisel aastal jälle!

Täname kõiki koolitöötajaid, aga ka 11.ME klassi õpilasi Mona Liisat ja Greteliisi, kes ülesandeid koostasid ja võistluse korraldamisele kaasa aitasid! Eriline tänu õp Krista Unterale (Põlva gümnaasium) ja Teodors Millersile (Riia Juglas gümnaasium), kes oma aega ja jõudu samuti ülesande koostamisele ja võistluse läbiviimisele kulutasid!

Uudise edastas Urmas Tokko
Pildid: Mihkel Ulst (10.ME), U. Tokko
https://drive.google.com/drive/folders/1qemOlg6FCrR1ydt9TGyjgzTopRL2cG6q?usp=sharing

Video sellest, kuidas me seenel käisime