Tartu Tamme Gümnaasium

Tartu tunnustab parimaid õpetajaid

Tartu tunnustab parimaid õpetajaid

On selgunud 2022.a parimad haridustöötajad Tartu linnas.
Palju õnne Heily, Katrin ja Ain!

Pressiteade:
https://www.tartu.ee/et/uudised/tartu-tunnustab-parimaid-opetajaid-12-09-2022

Info leitav ka:
https://www.tartu.ee/et/aasta-opetaja#2022

Koolipere on rõõmus ja õnnelik, et saame koos töötada nii heade kolleegide ja õpetajatega!
Konkursi taotlusvormis oli nende kohta muuhulgas kirjutatud järgmist:

Katrin Roodla

Rahvatantsu ja emakeele õpetajana ning TÜ vilistlasrühma liikmena panustab kultuuri väärtustamisse ja on süstinud paljudesse noortesse rõõmu ja tahtmist meie kultuuripärandit tantsukeeles edasi kanda.

/…/

Katrin on õpetaja, kes ei tee poolt rehkendust – teeb terve ja enamgi. Oma eeskujuga innustab ta noori tantsima, kuna on ülikooliajast saati tantsinud TÜ rahvakunstiansamblis ja nüüd aktiivne osaleja vilistlasrühmas.

/…/

Vilistlane: „Katrin suudab halva tuju minema viia ja leida lahendusi. Tema energia ajendab aina rohkem uusi ja vanu tantse tantsima. Kiirgab soojust igal pool – klassis, trennis, üritustel, tänaval ja mujalgi veel.“

—————————

Heily Soosaar

Heily kogemused, empaatilisus ja hingerikkus tekitavad lapsevanemates usaldust, kolleegides aukartust, õpilastes vajadust olla tema ümber, saada tuge, osa nakkavast rõõmust või heast naljast.

/…/

Heily sõnab heldelt. Tema pilgus ja hoiakus on eeldust avatusele, ta soovib olla osa oma klassi (jt oma õpilaste) heast olust, olgu päeval või öösel. Tema siirad mure ja rõõm, samas tõsimeelne tarkus toobki keskpõrandale kokku. Pika klassijuhtamiskogemuse taustal suudab ta olla loov ja mõelda kaasa siin ja praegu.

/…/

Üldiselt tormilises koolielus ta ei torma, tema kiireid põhjalikke tegevusi ei saada reklaami kisakoor ega hellade õpilaste hingekillud. Heily juurde minnakse kindlas usalduses ja tullakse heade soovituste ning rahuga.

————————————-

Ain Tõnisson

Ain on juba oma kooliajast südamega meie koolis ning muhedalt väga kaasav ja laiemat pilti silmas pidav tegus eestvedaja – üldse mitte ühe oma lemmiktegelase, Portfelliga jänese moodi Lotte lugudest.

/…/

Direktorist õhkub kunagise loodusklassi õpilase loodushuvi, kõrgmäestikes matkaja leidlikkust ning täpsust tollestki ajast, mil ta töötas meil matemaatikaõpetajana. Ain tähtsustab kokkulepetest kinnipidamist, üksteise aja väärtustamist ja vastutuse võtmist kogu kooliperes.

/…/

Ain loodab palju nii õpilaste kui töötajate individuaalsele isiksuste arengule ja toetab seda uskudes, et mitmekülgne hea haridus teeb vabaks ja loovaks ning toob edu ja rahulolu. Ja vastutuse, ja soovi täiustuda nii inimese, kodaniku, „maailmapäästja“ kui töötegijana.

Video sellest, kuidas me seenel käisime