Tartu Tamme Gümnaasium

Tamme gümnaasiumi traditsiooniline vilistlaslaat 2022/23

Tamme gümnaasiumi traditsiooniline vilistlaslaat 2022/23

Vilistlaslaat (9. nov 2022) tõi kogu meie kooliperega vestlema üle 40 noorema, oma õpiguteed käiva vilistlase – ülikoolidest, rakenduskõrgkoolidest jm.

Seekord toimusid harivad ja toredad kohtumised vestlusringi vormis, iga õpilane sai osalemiseks valida endale lähedase teemavaldkonna. Juba aastaid korraldab seda inspireerivat ja südantsoojendavat ettevõtmist õp Merit Luik.

Vilistlaslaada keskmes oli erinevate õppimisvõimalustega tutvumine:

Kuidas teha haridusvalikuid? Mis ootab ees järgmise astme koolides, milleks valmistuda ja mida tähele panna? Kuidas näeb välja õppurielu nendes koolides? Mida saaks juba gümnaasiumis teha, et hiljem oleks kergem?

Osalejad said valida mitmesuguste valdkondade vahel: inseneeria, robootika, IT; kaunid kunstid; loodusteadused; majandus, õigusteadus ja ühiskonnateadused; sisejulgeolek; sotsiaal, haridus ja humanitaaria; meditsiin ja tervishoid;

Ühes loodusteaduste vestlusringis osaleja meenutab: oli rõõmustav näha oma kooli kunagisi õpilasi nii rahulolevalt ja innukalt oma valitud erialast kõnelemas, tagasivaates meie kooli ja selle õppe head taset kiitmas, edasiseks üliõpilaseluks nippe jagamas, aga ka avameelselt oma valikute kohati keerulist teekonda kirjeldamas. Selline kohtumine andis julgust ja ehk lohutustki, kui endal valiku tegemisega raskusi on, lisaks selgema arusaama vastavatest erialadest. Mitmed õpilased jäid pärast ettenähtud aega veel vilistlastelt küsimusi pärima.

Õpilastega kohtumiste järel said vilistlased oma muljeid jagada ühises teelauas koos õpetajate ja koolijuhtidega.

Pildid: Mihkel Ulst, 10.ME (https://drive.google.com/drive/folders/1w7T6GtdDnrVMw_b2qkuRdLlw2gWwwYA0?usp=sharing)

Uudise edastasid: Merit Luik ja Urmas Tokko

Video sellest, kuidas me seenel käisime