Tartu Tamme Gümnaasium

Õpilased ehitasid ööpäevaga Eesti pikima ahelreaktsiooni!

Õpilased ehitasid ööpäevaga Eesti pikima ahelreaktsiooni!

Täna öösel me ei maganud: sadakond TTG infotehnoloogia- ja tehnoloogiasuuna õpilast meisterdas öötundide vältel erinevaid tehnikavidinaid – samal ajal kui osa meeskondi nutikasvuhoone karkassi, elektrooniliselt avanevaid luuke ja kastmissüsteeme programmeerisid, pusisid teised kõvakettast kella ning PVC-torudest oreli valmistamisega. Veel tegeldi nutihotelli ning “prügi’skulptuuri” ehitamisega. Kõige enam meeskondi TTG häkatonil toimetas Rube Goldbergi masina kallal: see väikestest elementidest koosnev ahelreaktsioon on tõenäoliselt Eesti pikim.

Õpilased pidid kasutama praktilistes ülesannetes erinevaid füüsikateadmisi, tegema koostööd ning kindlasti oli vaja palju tehnikaalast nutikust. Vastutav õpetaja Aleksandr Kirpu pidas üritust kordaläinuks ning lubas jätkata traditsiooni ka järgmisel aastal.

Häkatoni brändi kujundamise, ürituse jäädvustamise ja traditsiooni säilimise eest seisis hea meediatiim, mille liikmed kajastasod kõike ürituse ametlikul kodulehel: seal on täpsem ülevaade meeskondade koosseisudest, tööülesannetest ja tulemustest: http://hackathon.tammegymnaasium.ee/.

Vaata häkatoni videot siit:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=104&v=_ykNTgcq-E4.

Galerii:

Uudis TTG häkatoni meediatiimilt.

Video sellest, kuidas me seenel käisime