Tartu Tamme Gümnaasium

Tamme gümnaasium lõi õpilaste ja õpetajate toetuseks kolm uut stipendiumi

Tamme gümnaasium lõi õpilaste ja õpetajate toetuseks kolm uut stipendiumi

Tartu Tamme gümnaasiumi vilistlaskogu otsusega hakkab kool edaspidi välja andma noore teadlase, õpetaja arengu ning parima sportlase stipendiume.

Parima noore teadlase stipendium on mõeldud õpilastele, kes on olnud edukad olümpiaadidel või uurimistöö vabariiklikul konkursil. Õpetaja arengut toetav stipendium aitab kooli töötajal laiendada enda teadmisi ja oskusi. Parimatele sportlastele mõeldud stipendium aitab toetada noorte sportlikke pürgimusi.

Stipendiumite esimesed väljaandjad on Tamme kooli vilistlased Neinar Seli ning Kristo Seli. „Tamme kool on kogu meie pere jaoks olnud väga tähtis koht. Oleme saanud siit suurepärase hariduse elus läbi löömiseks ning loomulikult ka palju häid sõpru,“ sõnas Neinar Seli.

„Nüüd on meil hea võimalus anda omapoolne panus, et Tamme gümnaasiumi õpetajate ja õpilaste kõrge tase ja hea õpikeskkond kestaks. On suur rõõm omal väiksel viisil tänada kooliperet ja anda hoogu juurde“ lisas Kristo Seli.

Tartu Tamme gümnaasiumi vilistlaskogu esimees Margus Sarap oli toetuse eest tänulik. „Mõte stipendiumitest on idanenud juba ammu, aga Tamme Gümnaasiumi osalemine aasta kooli konkursil ning seal ära nimetamine andis mõttele hoogu. See on kool, mida ei saa unustada, selles on kogukonnatunne, mis kestab üle aastate ja seda tuleb hoida ning toetada,“ lausus Sarap.

Tamme gümnaasiumi direktori Ain Tõnissoni sõnul on asutatud stipendiumid kooliperele väga suur asi. „See, et vilistlased panustavad õpilaste ning kolleegide arengusse, on abiks õpilastele ja kolleegidele ning sõnumiks kooli kogukonnale, et me ajame koos head ja vajalikku asja ning tahame teha seda veel pikka aega! Olen koolipere nimel panustajatele väga tänulik,“ lausus Tõnisson.

Esimesed stipendiumid antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel veebruaris. Täpsemalt saab stipendiumi tingimusi ja statuute lugeda siit: https://tammegymnaasium.ee/vilistlased/

Video sellest, kuidas me seenel käisime