Tartu Tamme Gümnaasium

Sass Henno õpetlikud ja avameelsed lood elust

Sass Henno õpetlikud ja avameelsed lood elust

16. oktoobril külastas Tamme gümnaasiumi kirjanik Sass Henno loengusarjaga “Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge”. Kolme erineva loengu jooksul rääkis Henno avameelselt ebakindlusest, kasvatusest, valetamisest, seksuaalsest väärkohtlemisest, lähisuhtevägivallast ja paljust muust. Oma näidete illustreerimiseks jutustas ta väga isiklikke lugusid oma suhetest vanemate ja tüdruksõbraga ning karmist lapsepõlvest. Ta kirjeldas, kuidas iseendas ja teistes vägivalda ja ahistamist ära tunda, kuidas vaimse ja/või füüsilise vägivalla all kannatajaid aidata ning kuidas mõned suhtlemis- ja kasvatusmeetodid inimeste omavahelisi suhteid võivad mõjutada.

Loengud olid väga kaasahaaravad nii oma sisu kui ka Henno isikupärase ja energiast pakatava esituse pärast: oma krõbedate roppuste ja maitseka situatsioonihuumoriga mõjus ta märgatavast vanusevahest hoolimata eakaaslasena, keda kuulata. Kuigi igale lennule oli ametlikult mõeldud vaid üks loeng kolmest, oli palju neid õpilasi, kes osalesid kõikidel teistelgi.
Mitmed õpilased kasutasid pärast loengut võimalust Hennolt küsimusi küsida ja temaga oma kogemusi jagada.

Sass Henno loengusari mõjus oma aususe ja otsekohesuse tõttu värskendavalt ning avas nii mõnegi silmad. Kõlama jäi mõte, et vigade tegemine on täiesti okei – mis elu ja õppimine ilma nendeta oleks…

 

Uudise koostas: Anel Neumann, 12KU

Foto: Lisette Oru, 10KU

Video sellest, kuidas me seenel käisime