Tartu Tamme Gümnaasium

Sandra Buchert presidendi vastuvõtul

Sandra Buchert presidendi vastuvõtul

Austraaliast pärit vahetusõpilase Sandra Bucherti (11.KU) presidendile läkitatud sünnipäevatervitus Eestile pälvis 160 töö hulgast tähelepanu. Sandra oli üks neist kümnest, kellega president Kersti Kaljulaid kohtus 1. märtsil Kadriorus. 

“President oli väga huvitatud mõtetest, mida me kõnedes kirjutasime. Talle meeldis ka minu välismaa perspektiiv ja ta ütles, et tal on hea meel, et eesti kultuur elab teistes riikides,” meenutas Sandra vestlusest presidendiga. Kaljulaid ütles kohtumisel ka, et mõnda aega välismaal õppida on hea, sest nii tekib sallivus, oskus märgata riikide vahel erinevusi ja sarnasusi.

 

Sandra kiri (https://www.err.ee/683020/kirjuta-eestile-eestis-elab-miljoneid-meeldivaid-malestusi) rääkis seotusest Eestiga ning armastusest selle riigi vastu, mida vahemaa kunagi ei lõhu.


Kersti Kaljulaid kutsus noori üles osalema kõnekonkursil “Kirjuta Eestile” seoses Eesti vabariigi 100. aastapäevaga. Kirjutistes suunas president kaasa mõtlema ja rääkima just noori sellest, mida tähendavad nende jaoks meie maa, inimesed ja mida peab üks 100-aastane riik kalliks pidama, et hästi ja õnnelikult edasi kesta.

Uudise edastas õpetaja Maiu Nurka.

Foto: presidendi Facebooki lehe albumist.

Video sellest, kuidas me seenel käisime