Tartu Tamme Gümnaasium

Robotex 2017

Robotex 2017

24. novembril Tallinnas toimuval Euroopa suurimal robootikavõistlusel Robotex osales mitmeid meie kooli õpilasi. Kokku oli võistlejaid väga palju ning konkurents oli tugev (registreerunud 3700 võistlejat ja 1600 robotit).
Rain Martin Torpats ja Raymond Alexander Sabur osalesid robotiga SIERRA ning said 3kg LEGO sumos 5.-8. koha.

Helen Ennok ja Amanda Orav MakerBlock mBot robotiga Kratt jõudsid edukalt mõõdetava ajaga raja lõpuni, mis andis 18. koha. Antud pingutus väärib tunnustust, sest esimest korda tutvusid tüdrukud selle robotiga alles kuu aega varem ja hommikul enne võistlust ei suutnud robot veel ülesandest aru saada. Koit Reinkubjas oma LEGO robotiga Robokunn sai tihedas konkurentsis jooneläbimises kirja 20. tulemuse (kokku 134 võistlejat). Knut Helekivi käis oma meeskonnaga lennutamas drooni Herilane. Meeskonna liikmed on peamiselt väljaspool kooli sh ülikoolist, meeskond saavutas 3.-6. koha tulemuse.

Järgmine suurem robootikaüritus toimub uuel aastal meie koolis 20.-21. jaanuaril 2018. Siis viib MTÜ Robootika läbi Lego FLL poolfinaalid. Sinna on meie kooli õpilased oodatud assisteerima (registreerimine avatud Stuudiumis).

Uudise edastas õpetaja Urmas Heinaste.

Video sellest, kuidas me seenel käisime