Tartu Tamme Gümnaasium

Rahvatantsufestival Saaremaal

Rahvatantsufestival Saaremaal

Meie kooli segarühm käis 28.-29. aprillil riigigümnaasiumide II rahvatantsufestivalil Saaremaal. Festivalil oli osalemas üheksa rühma seitsmest riigigümnaasiumist. Kaks toredat päeva olid sisutatud mitmete toredate ettevõtmistega.
Reedel võeti mõõtu võistutantsimisel, kus võistlesid omavahel tantsupaarid. Esitada tuli kaks pärimustantsu: Saaremaalt pärit “Keigapere tands” ja mandrilt Kirblast pärit “Vurr-sahkadi”. Võistlustules oli 43 paari. Poolfinaali jõudsid kõik meie kolm paari: Ingemari ja Casper, Karet ja Remy-Martin, Grete ja Arto. Finaalis kuue parima hulgas jätkas veel kaks meie kooli paari ja rõõmustamiseks oli igati põhjust: võistutantsimise võitsid Ingemari Aija (12. TE) ja Casper Ranne (11. ME), kolmanda koha võitsid Karet Meier (12. ME) ja Remy-Martin Raamets (12. LO).
Õhtusel simmanil sai nõrkemiseni jalga keerutada ja tutvustada ka oma kooli loomingulise etteastega.
Laupäeval osalesime tantsutöötoas ja suundusime rongkäigus Kuressaare keskväljakule rahvusvahelise tantsupäeva ühistantsimisele. Kõik koos tantsisime “Kiigadi-kaagadit” ja muidki tantse. Ühistantsimisele järgnes veel ilus kontsert Kuressaare kultuurikeskuses.
Oli rõõmu täis ja tegus lõpetus kevadisele koolivaheajale.

Uudise edastas õp. Katrin Roodla

Video sellest, kuidas me seenel käisime