Tartu Tamme Gümnaasium

Õpilaselt õpilasele. Helena Kont juhendas Hansa kooli õpilasi draamatöötoas

Õpilaselt õpilasele. Helena Kont juhendas Hansa kooli õpilasi draamatöötoas

  1. KU klassi õpilane Helena Kont viis neljapäeval, 28. märtsil Tartu Hansa koolis õpilastele läbi kaks 90-minutilist draamatöötuba, mille käigus lavastasid õpilased ühtekokku kuus lühilavastust.

“Viisin Hansa koolis läbi kaks töötuba: üks 9. klassile, teine oli aga 24-liikmeline segagrupp 7.-9. klasside õpilastest. Mõlemad koosseisud töötasid kolmes grupis,”  selgitas Helena. Tema sõnul sai iga õpilane endale töölehe, millel oli kontekstist välja võetud katkend. Osalejatel tuli mõelda välja katkendit hõlmav lugu. Seejärel töötlesid õpilased grupis selle loo lavastuseks. Kahe grupi peale valmis kokku umbes kuus erinevat lühilavastust, mis kanti ka ette.

Saadud tagasiside põhjal oli töötuba õpilaste jaoks huvitav ja tore. Paljudele oli see esmakordne kokkupuude draama ja näitlemisega. Helena sõnul oli meeldiv tõdeda, et see meeldis õpilastele, kellel draama ja näitlemise vastu varem huvi ei olnud.

Tartu Hansa kooli õpetaja Lea Sokmani sõnul sujus tegevus töötoas ladusalt, õpilased tegid huviga kaasa ning jäid toimunuga väga rahule.

Tartu Hansa kool tänab Helenat töötoa läbiviimise eest.

Uudise edastas õp. Maiu Nurka

Video sellest, kuidas me seenel käisime