Tartu Tamme Gümnaasium

Õpilased võtsid festivalil sõna

Õpilased võtsid festivalil sõna

27.-30. septembril toimus Tartus esimene lastele ja noortele suunatud kirjandusfestival, mille kirjus sündmustepildis astusid üles ka meie kooli õpilased.

Neljapäevasel festivalil oli eri vanuses noortel võimalus muu hulgas kohtuda kirjanikega, esitada omaloomingut, astuda kirjanduslikku dialoogi omavanustega. Ürituse puhuks korraldatud lühivormide konkursil saavutas esimese koha 12. LO klassi õpilane Martti Teder (õpetaja Piibe Leiger), kes esitas komisjonile hindamiseks miniatuuri, ning teise koha 10. KU klassi õpilane Anel Neumann (õpetaja Maiu Nurka) luule lühivormiga.

 

Reedel, 29. septembril tutvustasid põhikooli- ja gümnaasiuminoored Tartu linnaraamatukogus üksteisele uuemat kirjandust. 12. LO klassi õpilased esitasid draamavormis katkendi Jan Kausi teosest „Kompass“, 12. ME klass Mehis Heinsaare „Kui öökull huikas meid“ ning 10. KU klassi õpilased arutlesid Heli Künnapase noorteromaani „Ütlemata sõnad“ teemal.

 

Kirjandusfestivale on Eestis mitmeid, kuid täielikult lastele ja noortele suunatud kujul festivali pole seni toimunud. Korraldajad näevad selles ettevõtmises olulist ja jätkusuutlikku jõudu ning tõenäoliselt toimub sarnane festival ka edaspidi.

 

Uudise edastasid õpetajad Maiu Nurka ja Piibe Leiger.

Foto: Maiu Nurka.

Video sellest, kuidas me seenel käisime