Tartu Tamme Gümnaasium

Õpetajate päev oli senisest pidulikum

Õpetajate päev oli senisest pidulikum

Esmaspäeval, 5. oktoobril toimus meie koolis õpetajate päev. Esimene tund oli traditsiooniliselt pööratud tagurpidi: abituriendid andsid tunde ning õpetajad osalesid hoogsas “õppetunnis”. Kõik pedagoogid jäid üritusega kõigiti rahule. “Iga päev võiks niimoodi alata,” sõnas emakeeleõpetaja Piibe Leiger.

“Tunnis” pidid pedagoogid tegema jõu- ja ilunumbreid, joonistama ideaalset õpilast (keda olemas ei ole!), parandama üht lootusetut kontrolltööd ning palju muud põnevat.

Nii hommikuste sündmuste kui ka õhtuse tänuürituse peakorraldaja Eliise Elken (11ME) jäi päevaga igati rahule. “Eriti hea meel oli mul selle üle, et õpetajad võtsid tegevustest väga aktiivselt osa. Lisaks oli vahva vaadata õpetajaid n-ö õpilaste rollis,” sõnas ta.

Õhtul toimus nii Tamme kooli kui gümnaasiumi õpetajatele mõeldud tänuüritus, kus õpetajad said nautida head sööki, jooki, muusikat ja kõnesid. Õpilaskonna nimel sõna võtnud 12LO klassi õpilane Karl Pütsepp rõhutas oma kõnes, et õpetajad ei tohiks olla liiga ühekülgsed. “Väga häid õpetajaid, kellel need omadused tasakaalus, on, aga ideaalseid õpetajaid, kes suudaks igal hetkel neid täita, pole – see on inimlik. Sest igalühel meil on päevi, mil ei suuda naeratada või oleme väsinud ja vahel lähevad asjad meelest.”

Kuna ühtlasi oli üritus mõeldud ka koolimaja soolaleivapeona põhikooliosa töötajatele, siis kinkis Tamme Kooli direktor Vallo Reimaa gümnaasiumi direktorile Ain Tõnissonile ka tänumeene – maali.

Kirjutas Karl Pütsepp
tammeleht@tammegymnaasium.ee

Video sellest, kuidas me seenel käisime