Tartu Tamme Gümnaasium

Neinar Seli ja Kristo Seli nimelise stipendiumi Tartu Tamme Gümnaasiumi parimate sportlaste toetamiseks pälvis Ralf Roose

Neinar Seli ja Kristo Seli nimelise stipendiumi Tartu Tamme Gümnaasiumi parimate sportlaste toetamiseks pälvis Ralf Roose

18.02.2022 toimunud Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel kuulutas vilistlane Neinar Seli välja esimese noore sportlase stipendiumi, mille pälvis 11. tehnoloogiaklassi õpilane Ralf Roose.

Ralf  tegeleb ujumisega 20 tundi nädalas ning on ujumisklubi Yess EMV grupi liige. Selles grupis treenivad sportlased, kes esindavad klubi nii Eestis kui ka välismaal tiitlivõistlustel.

Tema tähtsaimad tulemused on Euroopa Juuniorite Euroopa meistrivõistlustel 17. koht, 2021 kolm juuniorite eestimeistri tiitlit ning üks kolmas koht, 2021 suvel absoluutklassi kolmas, 2020 talvel üks esimene koht, üks teine koht ja üks kolmas koht Eesti juuniorite meistrivõistlustel, 2021 talvel absoluut vanuseklassis ehk absoluutselt kõikide vanuste peale, kaks teist kohta ja üks kolmas, 2019 ja varasemalt on Ralf võitnud ka kokku seitse noorte eestimeistri tiitlit, olnud 2021 aasta parim junior ujumises Eestis ja ujunud kolm noorte rekordit 2020 aastal Leedus, need rekordid siiamaani püsivad. Samuti on Ralf Baltimaade kolmekordne noortemeister.

Kõige suuremaks saavutuseks peab Ralf ise Eesti parima juuniori tiitlit, sellepärast et tema jaoks on see esimene samm oma unistuse poole, mlleks on osaleda olümpial ning anda enda parim, et saavutada võimalikult kõrge koht.. Veel loeb Ralf oma unistuseks jätta kas ujumismaailma või spordimaailma endast jälg maha, mitte ainult Eesti mõttes vaid üle maailma.

Stipendiumi plaanib Ralf kulutada ujumisvarustuse, laagrite ning võistluste peale.

 

 

Video sellest, kuidas me seenel käisime