Tartu Tamme Gümnaasium

Meie õpilased esindasid kooli Cyber Battle Nordic Baltics võistlusel

Meie õpilased esindasid kooli Cyber Battle Nordic Baltics võistlusel

Möödunud laupäeval oli väljas tavaline sügisvihmane ilm, kuid Tartu Ülikooli Spordihoone oli täis melu – kätte oli jõudnud Telia Cyber Battle Nordic Baltics finaalvõistlus, kus tulevikutegijad, nende hulgas meie 11IT noored Adele Tasa, Alina Hadijeva, Kristiina Annuk, Reesi-Mari Haljasorg ja Pirlet Paas võtsid mõõtu eetilises häkkimises.

Siia jõudmiseks oli läbitud tihe sõel ning osalejate sõnul oli finaalvõistlusel osalemine erakordne kogemus – päeva juhtis Eesti parim saatejuht Karl-Erik Taukar, kohal oli tippkvaliteetne produktsioonimeeskond, sündmuse sponsorite nimekiri oli aukartustäratav ning sündmuse tähtust kirjeldas kõige kaalukamalt asjaolu, et Vabariigi president ise oli kohal.

Samal ajal, kui peasaalis toimus noorte vahel pinev võistlus, kuulas ülakorrusel ettekandeid ja paneeldiskussiooni rahvusvaheline seltskond, kelle hulgas näiteks RIA esindajad, Kaitseväe küberkaitsejuhatus jt selle ala Eesti ja Skandinaaviamaade tipptegijad. Sellisele seltskonnale said õpilaste-poolset kogemust jagada panelistid 12IT klassist: Pilleriin Sillakivi ja Kriset Laiuste.

Meie kooli õpilasi liikus ka publiku hulgas – juba kolmandat aastat toimetas ürituse vabatahtlikuna meie õpilane Markus Kairo Salumets. Tamme noored vilistlased olid juba panustamas sisulisse korraldamisse – Magnus Punga ja Gregor Lass on mitmendat aastat seotud ülesannete koostamisega.

Aitäh noortele, et saame ses tähtsas asjas pildil olla – täna on erinevatel andmetel Euroopas täitmata vähemalt 300 000 küberturbe-alast töökohta ning loodame, et meie koolist läinud inimesed saavad ühel hetkel seista turvalisema ühiskonna eest!

Uudise kirjutas ja noori käis toetamas Mathias Mõttus

Video sellest, kuidas me seenel käisime