Tartu Tamme Gümnaasium

Kuuldemänguvõistluse Pind Kõrva laureaadid on meie kooli noored

Kuuldemänguvõistluse Pind Kõrva laureaadid on meie kooli noored

6. juunil kuulutati välja kuuldemänguvõistluse Pind Kõrva võitjad. Kooliteatrite hulgas pälvisid laureaaditiitli meie kooli noored. Kuuldemängu “Soojale maale” dramatiseeris ja lavastas 11. KU õpilane Saara Aleksandra Aavakivi 12. KU õpilase Kerstin Loidi samanimelise novelli põhjal. Nii novell kui ka kuuldemäng valmisid UPTna, novell eelmisel ja kuuldemäng sel õppeaastal. Lisaks valiti Saara Aleksandra parimaks režissööriks ja Kristjan Taska (12. KU) parimaks helimontaaži tegijaks. Kristjan sai ka preemia parima loomarolli eest ja Kerstin teksti eest. Kuuldemäng osutus žüriiliikme Tiina Vilu lemmikuks ning sai ka tema eripreemia.

Kuuldemängu saab peagi kuulata raadioteatris ERRis ja Jupiteri voogedastusplatvormil. Samuti on see kuuldav kuuldemänguaidas.

Teksti autor Kerstin Loit kirjutab nii:

„Novelli “Soojale maale” idee sündis, kui ma nägin erinevate  perekondade  kommunikatsiooniprobleeme, mis kippusid korduma sarnastes olukordades erinevate inimestega. Samal ajal ei räägita sellest teemast avalikult. Mis seal salata, ka mina ei tahaks nii isiklikust teemast nii avalikult rääkida. Samas tundus mulle, et oluline on teha see parajalt julgust nõudev samm, sest muud moodi pole meil ju võimalik mõista, et sama mure on väga paljudel ja tegelikult on sellele ka lahendus olemas. Kuuldemäng andis teemale võimaluse kõlada valjemalt kui üksinda lugedes.

Nii novellis kui ka kuuldemängus kajastuvad probleemid, kus aja ja energia puuduse tõttu kiputakse enne eeldama kui küsima, samas joonistub sealt välja konfliktne olukord, kus sellel, keda ei kuulata, pole piisavalt kannatust näha eeskätt probleemi lahendust, vaid ta hakkab hoopis oma jonni ajama. Mulle tundus, et eluline on tuua välja olukorrad, mis jooksevad vastu seina. Lahendusi ei tule seni, kui mõlemad osapooled on nendeks päriselt valmis.“

 

Uudise edastas õp Katrin Roodla

Video sellest, kuidas me seenel käisime