Tartu Tamme Gümnaasium

KUMU ja POCO on KU lemmiklühendid

KUMU ja POCO on KU lemmiklühendid

Neljapäeval, 23. novembril viis kunstiõpetaja Maret Kuura 10. kultuuriklassi Eesti Kunstimuuseumisse (KUMU), kus õpilastele tutvustati nii klassikalist kui ka kaasaegset kunsti (Melanie Bonajo videod lummasid noori nii, et paar õpilast pidid jooksma teistele järele, et näha barokkstiili üht kaunimat näidet Eestis – Kadrioru lossi, õpilased said siis demonstreerida kunstiajaloo tundides õpitut). Seejärel sõideti Rotermanni kvartalisse, et külastada popkunsti muuseumit PoCo-t. Giid andis väga hea ülevaate tuntumate kunstnike, nagu Warholi, Lichtensteini, Kusama, Banksy jt, töödest.

Õpilased olid pikast kunsti täis päevast parimas mõttes väsinud.

See oli 10. kultuuriklassi teine sõit Tallinnasse sel kuul. 12. novembril käisid õpilased kaemas Eesti Noorsooteatris etendust “Plekktrumm”, mille kohta võib ka öelda kunstiteos (lavakujundus, maskid, rääkimata kogu lavastusest endast). Kunsti- ja teiste kultuuritegelaste elust saadi põgusalt aimu ka oktoobri alguses Aparaaditehast külastades.

Lisaks on kool tänulik, et rahvusarhiiv Noora töötajad on võtnud meid alati nii lahkesti vastu, septembri lõpus külastasid maja ka 10. kultuuriklass.

Uudis ja pildid: klassijuhataja Liina Nagel

Video sellest, kuidas me seenel käisime