Tartu Tamme Gümnaasium

Küber-päkapikud päästsid jõulud ehk KüberPuuring 2021 meistrid

Küber-päkapikud päästsid jõulud ehk KüberPuuring 2021 meistrid

Küberkaitse võistluse KüberPuuringu lõppvoor toimus sel aastal 8. detsembril ja üle Eesti osales 95 kooli ligi 200 võistkonnaga. Võistlejad kehastusid küber-päkapikkudeks ja neil tuli päästa perekond Karu jõulud.
Tartu Tamme Gümnaasiumist osales neli võistkonda ning koju toodi kaks esikohta ning tasavägises võistluses jäädi alla vaid Karjamaa Põhikoolile.
Üldjärjestuses II koha ja 10.-12. klasside arvestuses I koha tõi koju poiste võistkond, mille liikmeteks olid: Argo Kamenik (11IT), Markos Mihkelson (10TE) ja Ingmar Annus (10ME). Võidukad olid ka meie 10IT klassi neiud: Kerttu Lisette Kadajane, Kriset Lisette Margareth Laiuste ja Pilleriin Sillakivi (üldjärjestuses 35 koht). Väga tubli tulemuse (üldjärjestuse 18. koht ja gümnaasiumiarvestuses 9.koht) saavutas ka 11IT klassi poiste võistkond koosseisus: Heiki Peterkopf, Martin Võsu ja H. S. Teine neiude võistkond koosseisus: Adeele Jago, Leila Väester (11IT) ja Ivika Lill (12IT) oli üldjärjestuses 68. kohal ja tüdrukute gümnaasiumiarvestuses 6. kohal).
Võistlejatel tuli lahendada koduseid küberohu olukordi nagu arvutites olev luna- ja reklaamvara, probleemid paroolide, varukoopiate ja võrgu uuendamisega või ohtliku koduautomaatikaga. Tehnilise korraldaja Oliver Kikase väitel pakkus kolmetunnine lahing palju põnevust võistlejatele, sest ülesandeid oli palju ja võistlejatel tuli kasutada strateegiat ning kuni lõpuni ei olnud selge, kes võidab.

 

Palju õnne tublidele küber-päkapikkudele!
Loe lisa siit

Uudise koostas Aly Valvas

Video sellest, kuidas me seenel käisime