Tartu Tamme Gümnaasium

Kooli traditsiooniline teadusmelu Teadlaste Ööl

Kooli traditsiooniline teadusmelu Teadlaste Ööl

24.09 toimus Tamme gümnaasiumis traditsiooniline Teadlaste Öö, kus osales hinnanguliselt 400 igas vanuses külalist nii Tartust kui ka üldse Lõuna-Eestist. Töötube viisid läbi meie vahvad gümnasistid oma õpetajate juhendamisel, põnevat toidutehnoloogia töötuba pakkus ka kooli koostööpartner TalTech.

Saame uhkusega mainida, et koostöös teaduskeskusega AHHAA alustasime sellise ürituse läbiviimist esimese üldhariduskoolina Eestis (algul abilistena linnas, peagi ka oma majas) umbes 16 aasta tagasi.

Seekordsed töötoad olid: TalTech teeb toidu analüüsi; Toit ja meeled; DNA-uurijad mee sees; Plastik ja pakendid; funktsionaalsed toidud; E-ained; KUukeste kultuurikohvik. Toiduga seotud müüdid; Meisterdamise töötuba; Fermenteeritud toidud; Van de Graafi masin, Tesla trafo jm füüsikast; Söögist sõnutsi; Robotid otsivad toitu; Viroloogia põgenemistuba, “Anatoli Rotmeatovitchi labor”; Keemia teadusteater.

Lisaks toimusid õpilastele AHHAA teadusfestivali nädalal mitmed loengud teadlastelt: Erik Abner rääkis õpilastele geenitehnoloogiast ja Geenivaramust ning TÜ tehnoloogiainstituudi doktorandid andsid seminari-vormis ülevaate oma teadustöödest.

Uudise edastas õp Urmas Tokko

Piltide autorid: Ketlin Naarits (12.LO), Aune Altmäe (10.ME) Marleen Rohtmets (12.KU), õp Kaupo Järviste, õp Urmas Tokko

Video sellest, kuidas me seenel käisime