Tartu Tamme Gümnaasium

K5 teemapäev “Avar pilk”

K5 teemapäev “Avar pilk”

Selle aasta viimane K5 teemapäev “Avar pilk” toimus K 18. aprillil.  Sedakorda külastasid meid järgmised põnevad külalised:
1. “Teadlik rändamine meediamaastikul” Karl Gustav Adamsoo – Meediamaastikul teadlikum liikumine loob aluse sellele, et meie ühiskonnas leviks vähem valeinformatsiooni, küberkiusamist ning ettevaatamatust. Just kõigest sellest tulebki Gustav põgusalt enda kogemuste baasil rääkima.
2. “Kooliaegse plaadikeerutamisega oma valdkonna tippu” Merimell Sokk – Merimell on TTG vilistlane ning tuntud Raadio 2 saate “Machine Nation” saatejuht, tehnomuusik ja produtsent.  Tänaseks on Merimell välja lasknud üle 30 loo erinevates plaadifirmades üle maailma ning käinud esinemas ka mitmetes välisriikides. Kuidas muusikatööstuses oma nägu leida ja ellu jääda?
3. “Teadmised rahast, mida koolitunnis ei õpetata” Andres Märtin – Kohtumise käigus õpiti selgeks jõukuse valem ja arutati läbi selle 5 osa: tulud, kulud, investeerimise, varad, passiivne tulu. Loeng oli õpetlik ja huvitav ning andis kuulajale ideed, mida juba täna ellu viia.
4. “Raju teadlase soovitused ellujäämiseks” Jorgen Matsi – Kuidas ennast hoida ja motiveerida? Kuidas seada sihte ja neid saavutada nõnda, et ise terveks jääks? Jorgen teab seda nii teoorias kui praktikas.
5. “Põnev amet ja turvaline tulevik” – Sisekaitseakadeemia ja vanglateenistuse eriala tutvustus
Täname kõiki külalisi rikastavate kohtumiste eest!
Uudise edastas karjäärikoordinaator ja õpetaja Merit Luik.
Fotod: Merimell Sokk ja Andres Märtin, erakogud.

Video sellest, kuidas me seenel käisime