Tartu Tamme Gümnaasium

IT-suuna praktikad

IT-suuna praktikad

IT-suuna praktikad

Septembri algul toimusid 11. ja 12. klassi IT-suuna sisukad praktikapäevad nii Tartus kui ka Rõngu rahvamajas.

9.septembril osalesid 11. klassi õpilased Küberkaitse õppepäeval, mida viis läbi Kristjan Kaskman. Jagati teadmisi nii küberrünnakutest, küberhügieenist kui ka digitaalsest jalajäljest. Sellele järgneval kahel päeval valmistasid õpilased IT-tundide materjale, et jagada seni kogutud tarkust koolis teiste suundade õpilastele. Teemade valik oli lai, alustades lihtsa arvutimängu loomisest kuni geopeituse mängimiseni.

12. klassi õpilased aga arendasid kahe päeva jooksul robootikaprojekte, mida hiljem kaasõpilastele tutvustati. Loodud oli koduabilisi alates põranda pesijast kuni T-särgi voltijani STSVKTKK (ehk Super T-Särgi Voltija 2032), mis tegi oma ettenähtud tööd tõhusalt ning kiirelt; STSVKTKK pälvis ka tugevaima aplausi kaasõpilaste poolt.

11. septembril osalesid õpilased Delta infopäeval, kus külastati erinevaid laboreid ning tutvuti majaga. Õpilased said palju infot nii sisseastumise, õppesuundade kui ka põnevate arendusprojektide kohta. Kiideti Delta maja innovatiivsust ja nii mõnelgi abituriendil süvenes soov Tartu Ülikooli õppima asuda.

Kokku võtaks praktika aga Carolin Tõntsu sõnadega „Oli väga tore praktika ja armastan oma klassi veel rohkem peale seda. Ka õpetajaid, kes seda korraldasid, väga suur tänu teile ja olite väga tublid. Keep it up!“


Uudise koostas Aly Valvas pildistas Mathias Mõttus

Video sellest, kuidas me seenel käisime