Tartu Tamme Gümnaasium

Head uudised Robotexilt

Head uudised Robotexilt

Planeedi suurim robootikavõistlus Robotex on selleks aastaks lõppenud. Osalejad jagavad allpool oma muljeid.

Koit Reinkubjas (12.TE) kirjutab:

“Osalesin võistlusalal nimega Starship Loomade Päästmine. Võistluse eesmärgiks oli ehitada robot, mis suudab ise linnas (mänguplatsil) liikuda, tuvastada erinevaid loomi, teha nendest pilte ja edastada need kohtunikele. Kokku oli kolm taset, igaüks eelnevast keerukam. Ühe taseme kestus oli 200 sekundit ning punkte sai vastavalt sellele, mitu sekundit oli alles hetkel, mil korrektne pilt loomast kohtunikeni jõudis. Iga väär saadetud pilt võttis punkte maha.

Esimesel tasemel sain tulemuseks 692 punkti ning pääsesin järgmisele tasemele. Teisel tasemel saavutasin 124 punkti, mis tõi mulle Starship Loomade Päästmise võistluses teise koha.

Võistluses osales neli võistkonda, kellest kolm tulid välismaalt.”

Starship võistlusest saab lähemalt lugeda ka Postimehest.

Helen Ennok, Knuth Helekivi ja Martin Pruuliste (12.TE) kirjutavad:

“Võtsime osa Makeblock MakeX Starter võistlusest. Tänu pingsale arendamisele ning heale meeskonnatööle õnnestus meil saavutada rahvusvahelisel võistlusel auväärne 2. koht.

Kokku võistles sellel võistlusalal 37 võistkonda erinevatest riikidest. Võistluse võitis Türgi meeskond.”

Kaspar Tamm (11.TE), robootikaringi juhendaja kirjutab:

“Robootikaring otsustas sellel aastal ehitada roboti LEGO joonejälgimise võistluseks. Tallinnas toimunud võistlusel osalesin koos 10.IT õpilase Richard Jõgiga. Meie robot läbis võistlus raja 52 sekundiga. See ei olnud küll üks kiiremaid roboteid aga üks nende seast, kes edukalt läbis raja lõpuni. Kokkuvõtteks saadi 12. koht.”

Palju õnne!

Fotod: Kaspar Tamm

Tunnuspilt: Tanel Lukk

Video sellest, kuidas me seenel käisime