Tartu Tamme Gümnaasium

Haldja (12.KU) ja Oskar (12.ME) õpilaste teadustööde riikliku konkursi lõppvoorus

Haldja (12.KU) ja Oskar (12.ME) õpilaste teadustööde riikliku konkursi lõppvoorus

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi lõppvoorus, 11.-12.04.2023 ERMis esindasid meie kooli oma uurimistööga vabariigi 78 parima, lõppvooru pääsenud gümnasisti hulgas Haldja Petter ja Oskar Kolk. Aitäh teile, oleme teie üle uhked!

Haldja uurimistöö pealkiri on “Abordiga seotud hoiakud erinevates ühiskondades” (juhendaja kooliõde M. Kull) ning Oskaril “MAGE-A antigeenide mõju osteosarkoomi rakkudele” (juhendajad õp. U. Tokko ja TÜ tehnoloogiainstituudi doktorant Kristiina Kurg)

Kõigi vabariigis edukate konkursitöödega saate tutvuda kogumikus: https://miks.ee/sites/default/files/Teadusfest-2023_kogumik_veeb.pdf , lõppvoorus auhinnatud tööde ja autorite loeteluga aga siin: https://etag.ee/wp-content/uploads/2023/04/2023_Opilaste-konkurss_K6ik-tulemused-1.pdf

Niisuguste mahukate ja keerukate uurimuste läbiviimine on autoritelt nõudnud palju aega, järjekindlust ja loomingulisust. Sellise tasemega lõpptulemust ei saavuta ilma suure huvi, töökuse, hea mõistuse ja tarkuseta. Lisaks tähendas lõppvooru pääsemine veelkordset oma töö lihvimist ning lõpuks postri koostamist ja selle esitlemist nii õpilaste teadusfestivali (https://miks.ee/teadusfestival ) žüriile kui külastajatele.

Uudise edastas õp U. Tokko
Fotod: õp Maarika Mõts ja U. Tokko

Video sellest, kuidas me seenel käisime