Tartu Tamme Gümnaasium

Filmi abil parema keeleoskuse ja keele abil laiemate teadmisteni

Filmi abil parema keeleoskuse ja keele abil laiemate teadmisteni

Käesoleval õppeaastal alustasime uue Erasmus+ koostööprojektiga „May ICT be with you“, mille sihiks on parandada noorte eurooplaste inglise keele oskust filmi abil ja euroopalike väärtuste tundmist keele abil. Tegemist on nutika keeleprojektiga, mille käigus otsitakse paremat tasakaalu õpioskuste ja IKT-pädevuste arendamise vahel.

Tamme gümnaasiumile on see teine kord koordineerida Euroopa koolide rahvusvahelist koostööd. Meie partneriteks, kellega oleme tuttavad juba varasemast ajast, on C.E. Rivas Luna Hispaaniast, Wilhelm-Leibl-Schule Saksamaalt ja 10i Campus Taanist. Uustulnukana teeb kaasa Maria-Goretti-Sekundarschule Belgiast.

Projekt kestab kuni 2021. aasta suveni ja selle käigus kohtuvad omavahel 3 korda nii partnerkoolide õpetajad kui õpilased. Juba on toimunud esimene koostööseminar meie juures ja noorte õpilaager Hispaanias. Järgmisel õppeaastal ootavad veel ees reisid Saksamaale, Belgiasse ja Taani.

Igas õpilaagris esindavad meie kooli 6 õpilast ja 2 inglise keele õpetajat. Esimeses õpilaagris osalesid Ivika Lill ja Richard Miikael Jaks (10IT), Laura Eva Helena Lehtmets (10ME), Enriko Kiuru (10TE), Alissa Tammert (11LO), Andra Reidla (11TE) ning õpetajad Maarika Mõts ja Triin Lingiene.

Kutsume teid kindlasti külastama ka projekti ingliskeelset kodulehte, mis kajastab meie tegemisi mitmekülgselt ja saab lõplikult valmis järgmisel õppeaastal.

Video sellest, kuidas me seenel käisime