Tartu Tamme Gümnaasium

EV 100 aktus

EV 100 aktus

 

Tartu Tamme gümnaasium tähistas Eesti vabariigi 100-aastaseks saamist 16. veebruaril. Aktus oli lahendatud rahvuslikus ning koolile omases võtmes, kaasatud oli valik meie parimatest esinejatest.

Sündmuse juhatas oma tuntud headuses sisse orkester Tamme, dirigendiks Gunnar Pettaig. Orkestriga liitus Anneli Leima juhendamisel Tartu Tamme gümnaasiumi arvukas segakoor. Aktusel viibijad said üllatusena osa esmaettekandena esitatud loost  “Sõnum”, mille muusika autor on Matis Leima ning sõnad on kirjutanud Vladislav Koržets. Koorilaulu saatel tantsis rahvatantsu segarühm meeleolukalt “Tuljakut” ning hiljem esitas neiduderühm kergejalgse “Ristpulkade tantsu”. Tantsurühmade juhendaja on Katrin Roodla. Aktusel said sõna direktor Ain Tõnisson ning vahetusõpilane Sandra Buchert. Mõlemad kõned olid väga isikliku lähenemisega. Ain Tõnisson rääkis loo oma vanaemast, kes kinkis talle heegeldatud Eesti lipu, ning sellest, kuivõrd eriliseks sümboliks on riigilipp meie hinges kujunenud. Austraalias elav ning Eesti juurtega Sandra luges ette Vabariigi Presidendi kõnevõistlusel Kirjuta Eestile“ ära märgitud töö. Tema kiri rääkis seotusest Eestiga ning armastusest selle riigi vastu. Kodumaa-armastust õhkus ka Teele Masingu esitatud flöödipala “Meil aiaäärne tänavas” ( Raimo Kangro). Lisaks segakoorile paitas muusikalise etteastega kõrva 10. kultuuriklassi ansambel, kes esitas kõigile tuntud Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmenti laulu “Sind surmani”. Usume, et ühtsuses ja koos olemises peitub jõud. Selleks lauldi paljude hinge puudutanud lugu “Eesti muld ja Eesti süda”. 

Aktusele järgnes kontsert, lavale astus üks kolmandik ansamblist Estonian Voices – Mirjam ja Mikk Dede. Õde-venda esinesid viimati koos 12 aastat tagasi, nauding muusika tegemisest kandus publikusse, lõi maheda ning piduliku atmosfääri.

Pärast kontserti tähistati Eesti vabariigi sünnipäeva Tartu Tamme Gümnaasiumi ja Tartu Tamme Kooli praeguste ning endiste töötajate koosviibimisega. Et hoida aus ning südames meie ühiseid juuri.

Tartu Tamme Gümnaasiumi pere soovib kõigile ilusat Vabariigi sünnipäeva!

Fotod: Lisette Lill