Tartu Tamme Gümnaasium

Ettevõtlusnädal 9. ja 15. oktoobril TTG-s

Ettevõtlusnädal 9. ja 15. oktoobril TTG-s

Kolmapäeval 9. oktoobril ja teisipäeval 15. oktoobril külastasid meie kooli ettevõtlusnädala raames 8 väga põnevat külalist.
EBS ja TalTech õppejõud  Aleksandr Popov jagas talle omasel humoorikal moel teadmisi, kuidas on omavahel seotud õigusteadused ja ettevõtlus ning milleks on ettevõtjale vaja tunda seadusi.

Maastikuarhitektid Karin Bachmann ja Mirko Traks tutvustasid, mida tähendab maastikuarhitekti töö, kuidas sündis nende ettevõte OÜ Kino Maastikuarhitektid ning tõid näiteid oma tehtud töödest.
Trismile vabatahtlike juht Anna Guzman julgustas noor alustama väikestest sammudest – ettevõtlus saab alguse ettevõtlikkusest ning seda saab suurepäraselt arendada vabatahtlikku tööd tehes.
Multitalent Getter Madison, kes on igapäevaselt programmeerija, tutvustas kohtumisel seda, kuidas ta oma blogi ja Instgrami konto ThymeOut kaudu oma hobi sissetulekuallikaks muutnud on.
TTG vilistlane ja advokaadibüroo Lindeberg juhtivpartner ja vandeadvokaat jagas avameelselt seda, mida tähendab ettevõtte loomine ning julgustas mitte alla andma, kui esimesed ideed ei teostu.
Katriito OÜ psühholoog Liis Arras aga arutles aga selle üle, kuidas hoida oma peamist töövahendit – oma vaimset tervist. Selge pea ja tugev vaim on ettevõtlikkuse alustalad ning avatud moel jagas Liis noortele teadmisi, kuidas hinnata oma vaimse tervise olukorda ning mida enda heaks teha. See kohtumine toimus vaimse tervise päeva raames ning sai teoks 11KU klass õpilase Marri Nikopensiumise praktilise töö raames.
Bauhub OÜ arendusjuht ja üks loojatest Marko Leek rääkis väga kaasahaaravalt sellest, milline on olnud tema haridustee ning kuidas tema ettevõtluseni jõudis. Bauhubi loodud tarkvara on muutnud seda, kuidas tänapäeval suuremaid ehitusobjekte juhitakse ja informatsiooni hallatakse.
Kohtumine innustas noori kinni haarama elus tekkivatest kogemustest ning hoolimata oma kõhklustest teha tööd oma ideede realiseerimise nimel.

TTG koolipere tänab kõik esinejaid!

Video sellest, kuidas me seenel käisime