Tartu Tamme Gümnaasium

Emakeelenädalal tõusis esile sisukas sõna, kaunis hääl ja tabav tegu

Emakeelenädalal tõusis esile sisukas sõna, kaunis hääl ja tabav tegu

12.-15. märtsini oli meie koolis emakeelenädal, mille igasse päeva mahtus mõni eesti keele ja kirjanduse teemaline üritus.

Nädal algas esmaspäeval improringi esinemisega, kus astusid üles ka julgemad õpetajad, kes olid riietunud põnevateks kirjandustegelasteks. Toimusid publikut kaasahaaravad lõbusad mängud.

Teisipäeval võisteldi mälumängu eelvoorus, parimad pääsesid edasi finaali.

Kolmapäeva, 14. märtsi hommikul said huvilised oma emakeeleoskuse proovile panna Vikerraadio e-etteütlusel.

Emakeelepäeval külastas kooli kirjanik Andrus Kivirähk, kes rääkis naljakaid lugusid oma lapsepõlvest ning praegustest tegemistest. Õpilased küsisid kirjanikult küsimusi ja nõuandeid, näiteks, kuidas ilmestada oma kirjatükke ning luua huvitavaid tegelasi.

Päeva lõpetas meeleolukas solistide konkurss, mille võitis 11. meditsiiniklassi õpilane Hedy-Marja Maasik.

Kuni kolmapäevani toimus ka luulevõistlus, üksi või rühmaga sai kirjutada luuletuse, kasutades etteantud fraase. Saime palju toredaid luuletusi. Žürii valis parimaks 12. LO klassi õpilaste Martti, Hendri ja Roberti kirjutatud luuletuse “Julge puudutada teiste hingekeeli …”. 2. ja 3. kohta jagasid Karoliina Aruksaar (11. IT)  luuletusega “Üksinda” ja Lauri Lopp (11. TE)  luuletusega “Igatsus vabadusest”.

Neljapäeval toimus mälumängu finaal, mille võitis 10. kultuuriklassi võistkond KULTUURistid (Anel Neumann, Jonathan Raud, Oliver Sepp), teisele kohale jäi 12. TE, kolmandale 11. KU. Finaalis pidi mõistatama näiteks sõnade tähendusi ning teadma kirjandusteoste sisu.

Nädala lõpetas filmiõhtu, kus sai näha nii uuemaid kui ka vanemaid eesti filme, alates “Hukkunud alpinisti hotellist” kuni “Polaarpoisini”. Toimusid paralleelseansid kooli erinevates ruumides.  Avatud oli ka kohvik, kust sai filmi kõrvale head ja paremat osta.


Huvilistel oli võimalus terve nädala vältel leida huvitavaid kirjandusteoseid raamatulaadalt.

Vahetundidesse lisas värskust kooliraadios kõlanud eesti muusika.


Täname kõiki, kes emakeelenädalast osa võtsid!

Erilised tänud tegusale korraldustiimile 10. KU klassist ning eesti keele ja kirjanduse õpetajatele.


Uudise edastasid:

Anel Neumann (10. KU)

Joonas Taniloo (10. KU)

Fotode autor Joonas Taniloo (10. KU)

Video sellest, kuidas me seenel käisime