Tartu Tamme Gümnaasium

Botaanika suvepraktika (10.LO)

Botaanika suvepraktika (10.LO)

Botaanika suvepraktika toimus Karula Rahvuspargis, ööbiti Kaika Seltsimajas (endine Kaika koolimaja).

Igapäevastel õpperetkedel, matkadel koguti taimi, õpiti ja/või korrati liikide tunnuseid, tutvuti erinevate koosluste liikide ja ökoloogilise tähtsusega. Õpiti tundma ja määrama Eestis metsikult kasvavaid rohttaimede liike (ca 100), koostati ka herbaarium (30 liiki) ning pingutati taimeliikide ladinakeelsete nimetuste (30) meeldejätmiseks. Karula Rahvuspargist, sealse looduse ja kultuuripärandi kaitsest andis oma kodutalus ülevaate Võru Gümnaasiumi geograafiaõpetaja P. Solvak. Soovijad said seal rammu katsuda vikatiga heinaniitmisel ning puulõhkumisel.

 

Loodusretkedel õpitut sai üle korrata taimeliikide näituse abil, õhtustes õppetundides õpiti taimemäärajaid kasutama, tutvuti herbariseerimise nõuetega ja korrati üle liikide peamised tunnused. Viimasel õppepäeval toimus õpilastele hindeline arvestus taimeliikide tundmises looduses.

Kõik pidid kätt proovima toidutoimkonnas suure hulga söögi ise valmistamisel. Veelembesed ja külmakartmatumad nautisid Mikilä ja Ähijärves ujumist, aga saadi ka tunda pikkade jalgsimatkadega kaasnevaid väiksemaid valusid.

Praktikat hoidsid toimimas 10.LO klassijuhataja Ott Maidre ning õp Helina Harro, botaanilisi töid juhendas Urmas Tokko. Täname Kaika seltsimaja lahket peremeest, hr Mart Kallast.

Botaanika ja taimeökoloogia praktikat toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus, projekti „Ökoloogilise mitmekesisuse praktikad Tamme gümnaasiumi õpilastele 2015/2016“ raames.

Uudise edastas bioloogiaõpetaja ja õppesuundade juht Urmas Tokko.

Video sellest, kuidas me seenel käisime