Tartu Tamme Gümnaasium

Bioloogiaõpetajate koostööprojektiga Põhja-Makedoonias

Bioloogiaõpetajate koostööprojektiga Põhja-Makedoonias

Eesti Bioloogiaõpetajate Ühingu esindus osales „Erasmus+“ projekti „Biology Educators Shaping Tomorrow“ töisel kohtumisel Põhja-Makedoonias (21.-26.04.2023). Igast partneriigist – Eesti, Poola, Taani, Portugal ja Põhja-Makedoonia – osales 8 õpetajat (Eestist sealhulgas allakirjutanu).

Projektipäevadel töötati sega-rahvuselistes rühmades välja tunnikavad ja töölehed õuesõppeks vm praktiliseks tööks õpilastele. Selleks saadi inspiratsiooni loodusretkedel mägedesse ja kanjonisse ning külastustest kohalikku botaanikaaeda, loodusmuuseumi ja Skopje ülikooli laboritesse, aga ka koolidesse. Ülevaate nii kõnealusest kui varasematest kohtumistest ja töödest annab projekti leht Facebookis: https://www.facebook.com/groups/421640949996000 (#erasmusbestltta).

Olid suurepärased õppepäevad. Koostöö teiste riikide õpetajatega on õppekavade ja kasutatavate meetodite erinevuse tõttu muidugi keerukam, ent põnev ja kogemusi lisav. Mägise maa looduse tundmaõppimine kaunil soojal kevadisel ajal ning koos kolleegidega lisas jaksu, teadmisi ja häid uusi tuttavaid.

Pildid: https://drive.google.com/drive/folders/1p0ugESaZbK3Fk1E91kiCd12hrT_O9uMk?usp=sharing (uudise autori fotod)

Urmas Tokko

Video sellest, kuidas me seenel käisime