Tartu Tamme Gümnaasium

Anna-Grete (12.LO) ja Marta Helena (12.ME) õpilaste teadustööde riikliku konkursi lõppvoorus

Anna-Grete (12.LO) ja Marta Helena (12.ME) õpilaste teadustööde riikliku konkursi lõppvoorus

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi lõppvoorus, 12.-13.04.2022 ERMis esindasid meie kooli oma uurimistööga vabariigi 69 parima gümnasisti hulka pääsenud Anna-Grete Kärblane (12.LO) ja Marta Helena Rebaste (12.ME). Aitäh teile, oleme teie üle uhked!

Anna-Grete uurimistöö pealkiri on “Mesilase ja taimse DNA tuvastamine meest selle autentsuse määramiseks” (juhendajad õp. U. Tokko ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse teadur K. Raime) ning Marta Helenal “Prügisukeldatud toidu ohutuse uurimine toidupatogeenide arvukuse määramise kaudu” (juhendaja õp. A. Meldre) – see töö pälvis lõppvoorus Eesti Tervisemuuseumi eripreemia.

Kõigi vabariigis edukate konkursitöödega saate tutvuda kogumikus: https://www.miks.ee/sites/default/files/Teadusfest-2022_kogumik.pdf

Niisuguste mahukate ja küllalt keerukate uurimuste läbiviimine on autoritelt palju nõudnud aega, järjekindlust, ebaõnnestunud katsetest ülesaamist ja ümber-disainimist jm. Sellise tasemega lõpptulemust ei saavuta ilma suure huvi, töökuse ja tarkuseta. Lisaks tähendas lõppvooru pääsemine veelkordset oma töö lihvimist ning lõpuks postri koostamist ja selle esitlemist nii õpilaste teadusfestivali (https://www.etag.ee/tegevused/teaduskommunikatsioon/opilaste-teadusfestival/) žüriile kui külastajatele.

Uudise edastas õp U. Tokko
Fotod: Autorite erakogu

Video sellest, kuidas me seenel käisime