Tartu Tamme Gümnaasium

21. sajandi õpioskused rahvusvahelise koostöö keskmes

21. sajandi õpioskused rahvusvahelise koostöö keskmes

9.-10. novembril 2015 võõrustasimei Taanist, Portugalist, Hispaaniast, Rumeeniast ja Türgist saabunud külalisi, kes osalesid Tartus  Erasmus+ strateegilise koostööprojekti C.L.I.C.K. stardikohtumisel.

Kahe tiheda tööpäeva jooksul toimus neli töösessiooni, mille tulemusel kirjutati alla projekti partnerite vaheline koostööleping,  lepiti üksikasjalikult kokku kaasaegseid kirjaoskusi arendavate rahvusvaheliste õpilaagrite eesmärkides, ülesannetes ja tegevustes ning käsitleti  projekti tulemuste levitamise ja rakendamise strateegiaid. Lisaks külastati TÜ haridusuuenduskeskust ja teaduskeskust AHHAA.

Välisriikide kaheksa õpetajat jäid Tamme gümnaasiumiga väga rahule. Meie kooli tutvustasid direktor Ain Tõnisson, õppealajuhataja Merle Ööpik ja õppesuundade juht Urmas Tokko. Kiita tuleb ka gruppi 11. klassi õpilasi, kes tõid oma emotsionaalse esinemisega Eestimaa meie külalistele hulga lähemale. Kohtumise õnnestumise eest seisid aga eelkõige head kolleegid Tuuli Tomson, Katrin Tikko ja Liia Vijand. Suur aitäh kõigile!

Otsustati, et esimene õpilaager leiab aset 22.-26. veebruaril 2016 Portugalis. Iga partnerkooli esindab kaks õpetajat ja kaks õpilast ning nad kannavad võrdset vastutust nii kohapealse panuse kui eel- ja järeltegevuste eest. Õpilaste valik toimub konkursi alusel. Et projektis osaleda,  tuleb huvilistel kirjutada ingliskeelne motivatsioonikiri ning läbida ingliskeelne intervjuuvoor. Lähem info võistlusel osalemiseks avaneb alates 16. novembrist siit.

Video sellest, kuidas me seenel käisime