Tartu Tamme Gümnaasium

13.-17. aprill 2020 – “Prints ja kerjus” Tamme Koolis

13.-17. aprill 2020 – “Prints ja kerjus” Tamme Koolis

2019. aastal sai Tartu Tamme Kool 100-aastaseks. Sellega seoses toob Tamme Kool aprillis lavale Mark Twaini teose põhjal loodud muusikali “Prints ja kerjus”.

Stsenaariumi autor Aapo Ilves.
Muusika autor Priit Pajusaar.
Kohandus Tamme koolile sobivaks Tiina Tooding.
Lavastajad Tiina Tooding ja Kersti Loim.

16. sajandi Inglismaa – London. Oma kuningakoja ja kerjustega. Kaks poissi sündisid ühel ajahetkel – üks kuningakojas ja teine Prahihoovis. Kumbki ei ole oma saatusega rahul. Aastaid hiljem kohtuvad ja oma lihtsameelsuses vahetavad kohad.

Nii saab alguse seikluste jada, mille kõigus poisid kasvavad palju paremateks inimesteks.

Lavastus on täis laulu ja tantsu, kauneid värsse, pinget ja põnevust. Lavastuses löövad kaasa kõik 1.-5. klasside õpilased. Kokku 575 õpilast, nendest 60 näitlejat, 195 lauljat, 320 tantsijat. Laule laulavad Tamme Kooli muusikaklasside (2.c, 3.c, 4.c, 5.c, 6.c, 7.c, 8.c, 9.c) õpilased.

Projektis on lõimitud kirjandus, ajalugu, muusika, kehaline kasvatus, inimesõpetus, töõpetus, kunstiõpetus. Lavastusega seoses valmib mitu loovtööd.

Planeerime lavastust näidata kõigile oma kooli õpilastele, aga ka Tartu linna teiste põhikoolide õpilastele, kohaliku kogukonna inimestele ning kõigile huvilistele ja toetajatele.

Hea sõber, aita meil latti kõrgel hoida ning anna meie tegemistele hoogu juurde!

Video sellest, kuidas me seenel käisime