Tartu Tamme Gümnaasium

11. LO botaanika praktika

11. LO botaanika praktika

9.-11. septembril 2020 toimus Karula rahvuspargis, Kaikal loodusklassi traditsiooniline botaanika suvepraktika, mis kevadel viiruspuhangu tõttu tegemata jäi.

Tuule keerutamine ja mõned vihmahood andsid märku, et enam pole tegu päris suvepraktikaga. Siiski võeti taimede tundmaõppimiseks ette pikki jalgsiretki ning kõik vajalik sai õpitud. Ringkäikudel said tuttavamaks erinevad taimekooslused ja kogu elurikkus, Karula kuplitelt leitud erinevad taimeliigid koguti ja sätiti näituseks. Õhtustes õppetundides korrati üle taimeliikide eristamistunnused ning tutvuti nende määramise põhimõtete ja herbaariumi koostamise reeglitega.

Seltskond oli vahva ja hea: tehti mõnusat nalja, valmistati toimkondadena ise kõigile toitu, pika vantsimise pärast ei vingutud ning nii mitmedki ei peljanud ka jahedasse vette ujuma minna.

Õpiti hoolega, head tulemused viimasel praktikapäeval toimunud arvestusel andsid sellest kinnitust. Loodame, et õpilastel tekkis palju uusi tutvusi taimeliikide näol, keda nimepidi ka edaspidi mõttes kõnetada või kelle rolli üle looduses mõtiskleda.

Praktikat juhendas õp. Urmas Tokko, igati abiks oli klassijuhataja Tiiu Lääniste. Täname praktika võõrustajaid ning rahalisi toetajaid Keskkonnainvesteeringute Keskust ja Tamme gümnaasiumi.

Pildid: Ketlin Naarits (11.LO) ja U. Tokko

Projekti “„Keskkonna välipraktikad Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilastele 2019/2020“ toetab

Video sellest, kuidas me seenel käisime