Tartu Tamme Gümnaasium

10.LO botaanika suvepraktika

10.LO botaanika suvepraktika

3.-7. juunil toimus Karula rahvuspargis, Kaikal loodusklassi traditsiooniline botaanika suvepraktika. Selleks ajaks saabunud päikeselised suveilmad lasid suurepäraselt looduses pikki taimekogumisretki ette võtta, liike õppida ja koguda ning andsid heale tujule veel hoogu juurde.

Armsate Karula kuplite pealt ja alt leitud erinevad taimeliigid koguti ja sätiti näituseks, selgeks õppida tuli kokku ca 1/14 Eestis elavatest liikidest. Ei see ole vähe ega palju, pigem ümarik arv – 100. Tutvuti erinevate kooslustega, õpiti taimeliike määrama, koostati herbaarium ning tuubiti pähe mõnekümne taime ladinakeelne nimetus. Sel viisil ja igapäevaste õppekäikude abil sai selgeks elurikkuse praegu kõige rohelisem, lõhnavam ja värskem osa. Head tulemused arvestusel andsid sellest kinnitust. Nüüd jääb vaid loota, et õpilastel jätkuks huvi ja püsivust omandatud teadmisi-oskusi vahel üle korrata, aga ka ise juurde õppida. See viimane kulub ära, sest praegu saadud teadmisi on vaevalt samas koguses, mis meie esivanematel niisama elu käigus meelde jäi – botaanikat ja ökoloogiat õppimata.

Kümnendikud olid vahvad ja head: õppisid hoolega, tegid mõnusat nalja, valmistasid toimkondadena ise kõigile toitu, pika vantsimise pärast ei vingunud ning õpetajatele üllatuseks ei kahelnud enamik neist ka jahedamasse vette ujuma minekus.

Praktikat juhendas õp. Urmas Tokko, igati abiks olid klassijuhataja Grete Mai Rohtmets ning juhiabi Pille Liivamägi. Täname praktika võõrustajaid ning rahalisi toetajaid Keskkonnainvesteeringute Keskust ja Tamme gümnaasiumi.

Video sellest, kuidas me seenel käisime