Loodusklassi traditsiooniline botaanika suvepraktika toimus juunikuu algul Karula rahvuspargis. Ööbiti ja õpiti Kaika seltsimajas. Pikad taimeretked viisid erinevatel päevadel praktikabaasist mitmesse eri suunda – nii Miklä järve, Ähijärve kui ka Kaika „nõia“ maja poole. Saime tunda, mida tavaliselt tasasel linnamaastikul liikujale tähendab turnimine Karula kuplitel. Kuigi tõsi: ülespoole rühkides on taime noppimiseks vaja vähem kummardada.
Päevased matkad kulusid taimeliikide tundmaõppimiseks ja kogumiseks, erinevatest kooslustest aimu saamiseks. Oma osa ajast nõudis taimede kuivatamine, hilisem määramine ja sättimine herbaariumiks ning ladinakeelsete liiginimetuste õppimine (mille 10. LO klassijuhataja Arnika Aadusoo vastas „5“-le). Õhtuti toimusid õppetunnid ja taimenäituse koostamine, mille abil liikide tundmist harjutada ja korrata. Hiliste õhtutundideni jagus tööd, mida katkestasid vaid väsimus või köögitoimkonnas olek. Loodetavasti on õpilastel nüüd sadakond uut armsat tuttavat, kes pole küll inimesed, aga täitsa elus ja ilusad ikkagi. Sellest annavad tunnistust praktika lõpus toimunud arvestusel saadud head hinded.
Tänavu varakult saabunud palavad suveilmad läksid just meie praktika ajaks siit eemale. Ent seda kergem oli matkata, seda vähem leidus sääski ja parme ning majas oli põhjust hubane kaminatuli läita.
Taimede õppimist juhendas õp Urmas Tokko, igati abiks olid klassijuhataja Arnika Aadusoo ja õpilasnõustaja Helina Harro.
Praktikat toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Uudise edastas õpetaja Urmas Tokko.
Fotode autorid: Aisling Antsi ja Urmas Tokko