Postimehe tehnikarubriigis ilmus artikkel, mis on nüüd TTG uudisena loetav täismahus:
Kui pandeemia ajal saab tavalised koolitunnid kergesti korraldada virtuaalselt, siis kehalise kasvatusega see nii lihtsalt ei käi. Tartu Tamme gümnaasium leidis siin põneva lahenduse – õpilaste aktiivsust jälgitakse YuMuuvi rakenduse ja aktiivsusmonitoride kaudu.
Kogu protsessi taga on kaks faktorit: riistvara ja tarkvaralahendus. Seadmetest on kasutusel kaasaegne Garmini aktiivsusmonitor, tarkvaralahenduseks aga YuMuuv, Eestis loodud aktiivsuskäitumise edendamise platvorm.
YuMuuv annab võimaluse ühendada oma aktiivsusseade, olgu see Fitbit, Garmin, Apple Watch või mingi muu, äpiga, mille kasutajad saavad näha oma saavutusi ja omavahel tulemusi võrrelda.
FOTO: YuMuuv
Kooli jaoks on selline platvorm suurepärane lahendus viia kehalise kasvatuse tunde läbi distantsilt – õpetaja näeb käidud sammude arvu, põletatud kaloreid ja trenniminuteid, mis kokku joonistub aktiivsusmustriks ja mille põhjal saab hinnata tulemusi.
Tamme gümnaasium testis projekti novembri keskel ning kuu lõpuks liitus programmiga juba üks klass. Nüüd, paar nädalat hiljem, on kooli 450 õpilasest kehalise kasvatuse kaugõppes üle 100.
Aktiivsusmonitore on koolil piiratud hulk, seepärast on klassidel seadmed käigus kordamööda. Muidugi on mitmel õpilasel ka isiklik aktiivsusmonitor.
FOTO: Mathias Mõttus
Tamme gümnaasiumi IT-juht Mathias Mõttus räägib, et suurem osa õpilastest võttis väljakutse hea meelega vastu. Kuigi on neid, kelle liikumisaktiivsus on koduõppe tõttu märgavatavalt vähenenud, siis on ka palju neid, kes teevad päevas üle 20 000 sammu, käivad jõusaalis või jooksmas.
Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Geio Heil märgib, et mõni õpilane vajab turgutamist, et oma aktiivsust kõrgemal hoida, kuid uus väljakutse on paljusid motiveerinud rohkem liikuma ja oma tulemusi teistega jagama.
Igatahes on tegemist suurepärase ideega, mis piirangute ajal annab võimaluse nii õpetajale, õpilastele kui ka noorele tarkvarafirmale.