Tartu Tamme Gümnaasium

11. KU kultuuriloolisel praktikal Mulgi- ja Pärnumaal

11. KU kultuuriloolisel praktikal Mulgi- ja Pärnumaal

11. KU praktika algas 5. juunil Helmes, kus käisime hiies, ohvriallikate juures, koobastes ja tutvusime ordulinnuse ajalooga.  Lilli looduskeskuses saime teada, kuidas mulgid linaga rikkaks said, samuti saime proovile panna oma oskuse vikatiga heina niitmises, toitsime kitsi, küülikuid ja kanu. Saime proovida linataime töötlemist arhailisel moel ning lõpuks valmis igaühel jupike linast nööri, millest sai endale meenegi valmistada. Astusime ka üle piiri Lätimaale, kus vaatasime Balti keti mälestusmärki ja rääkisime Balti ketist. Esimesel praktikapäeval külastasime veel mitmeid looduslikke pühapaiku nii Mulgimaal kui ka Pärnumaal Luitemaa looduskaitsealal.  Loodusmuljeid kogusime liivaluidetel ja Tolkuse raba matkarajal. Esimese päeva lõpetasime paelte punumise töötoas, kus igaüks sai endale värvilistest lõngadest paela punuda.

Teise päeva veetsime Pärnus. Giid tutvustas meile Pärnut kui kuurortlinna, Punases tornis vaatasime toredat panoraamkino Pärnu ajaloost. Iseseisvalt tuli rühmadel läbi teha kultuurilooline orienteerumismäng ja fotojaht ning intervjueerida pärnakaid.  Käisime ka Tahkurannas Konstantin Pätsi mälestussamba juures. Õhtu lõpetasime meeleoluka rühmade esinemiskavade ettekandmise ja ühise tantsimisega.

Kolmandal päeval tegime Tori hobusekasvanduses läbi  õppeprogrammi “Tere, tore Tori!” ning käisime hobuseid paitamas. Tutvusime Tori põrgu ja Tori sõjameeste kiriku ning Püha Jüri mälestusmärgiga. Suure-Jaani kandis uudistasime Lõhavere linnamäge, mida tuntakse muistse vanema Lembitu järgi. Viljandis külastasime Kondase keskuses Jaan Rieti fotoateljee näitust ning saime teadmisi Viljandi ordulinnuse ajaloost ja Viljandi pärimusmuusikafestivalist.

Päikeselised päevad möödusid meeleolukalt ja hoogsalt õppides.

Uudise edastas Katrin Roodla

Video sellest, kuidas me seenel käisime