Aasta tegu 2020

Kooli juubeliüritused

23.11.19 tähistas Tartu Tamme Gümnaasium on 75./100. sünnipäeva. Põhjalik ettevalmistus tähtsaks sünnipäevaks algas pea 2 aastat enne üritust ning kaasas väga suurt hulka Tamme Gümnaasiumi ja ka Tamme Kooli töötajaid, õpilasi, vilistlasi ja partnereid. Südamega tehtud tööd oli näha kõikjal — ürituse tarbeks loodud kodulehel, Vanemuises toimunud kontsert-aktusel, õhtusel peol, välja antud almanahhis ja ajakirjades, sotsiaalmeedias, piletimüügis, külalistele avatud majades, imelistes etteastetes, suhtluses meedia ning vilistlastega.

Õpilasesinduse töö

Õpilasesinduse töö on viimase aasta jooksul tugevalt silma paistnud oma julgete, suurte ning väga heal tasemel üritustega (õpetajate päev, ball, sõbrapäev, titepäev jpt) läbimõeldud ja arukate ettepanekutega koolielu edendamisel (kooli kodukord, õppekava ning uuringute analüüsid), aktiivse koostööga Kagu-Eesti riigigümnaasiumite vahel (Tamme laager, KERG suvepäevad, koostööpäev AHHAAs) ning loodud sotisaalmeediakanalite vahendusel (TTG ÕE Facebook ja Instagram).

Kooli kaunistamine ürituste ajal

Sel aastal on Tartu Tamme Gümnaasium olnud ürituste ajal ning jõuluperioodil eriti läbimõeldult, julgelt ning maitsekalt kaunistatud. Justkui haldjad on öö jooksul kogu selle ilu loonud, sest asjalikke sagijaid ei ole just tihti näha, küll aga oleme saanud nautida nende kätetööd. Tänutunnet on tekitanud pisikesed asjad, nagu õpetajate toa kaunistamine jõuluajal, ning vau-efekti aatriumi kõrgustesse riputatud kangad. Sama kiirelt, kui nad on tekkinud, on tehtud ka üritusejärgne koristus.

Tamme TV käivitamine

Juba pea aasta on Tamme TV saated meie koolinädalaid vürtsitanud ning andnud otseülekannetega võimaluse saada osa koolisündmustest ka kodus haigust ravival õpilasel ja huvi tundval lapsevanemal. Tamme TV saated on humoorikad, arutlevad, informatiivsed ning heasoovlikud. “TTG Ringvaade” annab hea pildi meie kooli igapäevast ning meie maja inimeste mõttemaailmast. “Tõrust Tammeks” on pannud vastamisi ja proovile meie õpilasi ja õpetajaid — saate käigus on välja tulnud nii mõnigi põnev mõte ja uus vaatenurk meie enda inimestele.

Kooli orkestri tegevus

Orkester Tamme on juba aastaid meie au ja uhkus. Nad on järjepidevalt täitnud koolisündmusi meeleoluka ja kvaliteetse muusikaga ning toovad üha enam majast väljaspool inimeste suule sõna “Tamme” läbi kontsertide ja tantsuõhtute. Möödunud laulupeol oli orkester Tamme esirinnas ning kandis uhkelt meie lippu. Tamme orkester on suurepärane näide väikeste, suurte ja vanemate integratsioonist.

Tee oma valik!

Millisele neist annaksid Aasta Tegu 2020 tiitli?